Strona główna · Aktualności · Prosna TV · Linki · Galerie 16.09.2019

wyniki tabela seniorzy 2018/2019

Sparing: Prosna - Masovia Kraszewice 3:2 (0:1)
W rozegranym w niedzielne przedpołudnie meczu sparingowym Prosna pokonała Masovię Kraszewice 3:2 (0:1). Bramki dla kaliszan strzelali Robert Kaźmierczak, Łukasz Augustyniak i Tomasz Malinowski.

Mecz rozpoczął się od ataków gospodarzy. Dobrą sytuację na początku zmarnował Rajbiś, którego strzał głową minimalnie minął bramkę Krzysztofa Bugzela. W 24 minucie jeden z zawodników Masovii zdecydował się na strzał ze skraju pola karnego, fenomenalnie uderzona piłka zatrzepotała w siatce Prosny. W odpowiedzi bardzo dobrą sytuację zmarnował Łukasz Augustyniak, który z 6 metrów posłał piłkę obok bramki. W końcówce piłkę ręką w polu karnym zagrał Michał Pietrzak i sędzia Dariusz Smolarek wskazał na 11 metr. Strzał Radosława Grzesika fantastycznie wybronił golkiper Prosny.

Po przerwie trener Jan Fedorów desygnował na boisko Tomasza Malinowskiego, co okazało się znakomitym ruchem szkoleniowca Prosny. Już na początku drugiej części gry obrońcami Masovii na lewej stronie zakręcił Augustyniak, dośrodkował wprost na nogę "Maliny", ten zgrał na 16 metr do Roberta Kaźmierczaka, a "Iwan" strzałem w samo okienko nie dał szans Bugzelowi. Gdy wydawało się, że kolejne gole dla Prosny są kwestią czasu, cios zadali goście. Łukasz Kaleciński niepewnie wyszedł do dośrodkowania z głębi pola, uprzedził go zawodnik Masovii i głową skierował piłkę do siatki. Po tym zdarzeniu cały czas atakowali gospodarze, a goście liczyli na kontry, które zazwyczaj kończyły się na zastępującym Karola Kiełbika Michale Pietrzaku, który był dzisiaj w bardzo dobrej dyspozycji. Na kwadrans przed końcem Olejnik wyłożył piłkę z lewej flanki do Malinowskiego, ten nieczysto uderzył w futbolówkę, która trafiła wprost pod nogi "Augusta", który mocnym strzałem z najbliższej odległości wyrównał stan meczu. W 88 minucie na indywidualną akcję zdecydował się wprowadzony w końcówce na prawą obronę Wojciech Żarnecki. Przeszedł on pół boiska i zagrał do Malinowskiego, który z 10 metrów nie dał szans na interwencję bramkarzowi.

W sparingu z Masovią nie zagrali m.in. kontuzjowani Karoł Kiełbik i Mariusz Rosiak, oraz Rafał Sibiński. Tego pierwszego znakomicie zastąpił Michał Pietrzak, a w ataku brylowali w tym meczu Augustyniak, Olejnik oraz Malinowski. Gdy do gry wrócą ci nieobecni dziś zawodnicy, gra Prosny (i tak dobra) powinna ulec znacznej poprawie. W dalszym ciągu Jan Fedorów testuje kolejnych zawodników, którzy, co widzieliśmy dzisiaj i w sparingu ze Zjednoczonymi, mogą być dużym wzmocnieniem. Szkoleniowiec Prosny daje także szansę gry młodym zawodnikom takim jak Mateusz Rajbiś, Wojciech Żarnecki czy Tomasz Malinowski. Zwłaszcza ten ostatni odpłacił się dziś bardzo dobrą i skuteczną grą. Wzmocnieniem dla zespołu będzie też z pewnością młody obrońca Damian Szczepański, który zagrał w meczu z Koroną/Pogonią, ale na razie narzeka na kontuzję.

Kaczmar dnia lipiec 20 2008 13:29:31 · Drukuj