Strona główna · Aktualności · Prosna TV · Linki · Galerie 22.11.2019

wyniki tabela seniorzy 2019/2020

Doruchów - Prosna 3:2 (1:0)
Spotkanie zaczęło się od dogodnych sytuacji dla obu drużyn. Po błędzie Pietrzaka, piłka przeleciała tuż obok słupka bramki Kalecińskiego. W odpowiedzi na strzał z 20 metrów zdecydował się Rafał Sibiński, lecz futbolówka minimalnie minęła bramkę gospodarzy. W 24 minucie kapitan doruchowian zdecydował się na strzał z blisko 30 metrów i piłka znalazła się w samym okienku bramki Prosny.

Druga połowa rozpoczęła się od ataków Prosny. Na samym początku świetną okazję miał Marcin Zadka, lecz jego strzał z 5 metrów został zablokowany. Gdy wydawało się, że wyrównująca bramka dla kaliszan jest kwestią czasu, z piłką zagraną w pole karne fatalnie minął się Kaleciński i zawodnik LZS Doruchów wpakował piłkę do pustej bramki. W dalszej części gry podopieczni Jana Fedorowa atakowali, lecz nie przekładało się to na zdobycz bramkową. Zmieniło się to dopiero w 85 minucie, gdy na indywidualną akcję na prawej stronie zdecydował się Bartłomiej Gałuszka. Minął jak pachołki 3 zawodników gospodarzy, zagrał do Rafała Sibińskiego, ten wzdłuż linii bramkowej do Wojciecha Olejnika, a popularny "Tolek" wpakował piłkę do bramki i dał nadzieję Prośnie przynajmniej na remis. W 88 minucie na strzał z 25 metrów zdecydował się Michał Baszczyński, piłka zmierzała w samo okienko, lecz golkiper Doruchowian stanął na wysokości zadania i wybił futbolówkę na rzut rożny. W doliczonym czasie gry w pole karne wpadł Paweł Chojnacki, zagrał piłkę na 5 metr, a tam znalazł się "Basza" i wyrównał stan meczu na 2:2! Wydawało się, że mecz zakończy się takim wynikiem, z przebiegu spotkania, korzystnym dla Prosny, lecz wtedy urwał się jeden z zawodników DoruchoW końcówce spotkania wyrzucony z boiska został Marcin Zadka, jednak było ono skutkiem drugiej żółtej kartki i popularny "Zeta" będzie mógł zagrać w szlagierowym meczu z pleszewską Stalą (31.08).wa i w sytuacji 1 na 1 z Łukaszem Kalecińskim zdobył bramkę.

Spotkanie zakończyło się wynikiem 3:2 dla LZS Doruchów i była to pierwsza strata punktów dla Prosny w tym sezonie. Miejmy nadzieję, że nasi piłkarze zrehabilitują się za tę porażkę i pokażą się ze znacznie lepszej strony w meczu ze Stalą Pleszew, która po 3 kolejkach ma komplet zwycięstw.

LZS Doruchów - Prosna 3:2 (1:0)
Sabatowski 27', Nikodem 55' i 90'+4 - Olejnik 86', Baszczyński 90'

Prosna: Kaleciński - Nowicki (46' Olejnik), Zapała, Pietrzak (46' Gałuszka), Leśniewski - Augustyniak, Kaźmierczak, Baszczyński, Rzempowski (Chojnacki) - Sibiński, Zadka

Kaczmar dnia sierpień 24 2008 20:17:51 · Drukuj