Strona główna · Aktualności · Prosna TV · Linki · Galerie 21.02.2019

wyniki tabela seniorzy 2018/2019

UKS Prosna/Gwiazda - Szewa Gostyń 8:2 (3:1)
Zespół kobiet
W zaległym meczu 5. kolejki II ligi kobiet zespół Prosny/Gwiazdy Kalisz rozgromił na własnym boisku Szewę Gostyń 8:2. Mecz rozpoczął się dla podopiecznych Dariusza Smolarka bardzo źle, bo w 10. minucie to przyjezdne objęły prowadzenie po golu z rzutu karnego. Później było już tylko lepiej. Gospodynie dały rywalkom lekcję futbolu i bez problemów wygrały aż 8:2. Bramki dla Prosny/Gwiazdy uzyskały Marta Witczak (3), Ewa Król (2), Karolina Cymer, Karolina Grzelak i Ewa Maciejewska.

Spotkanie rozpoczęło się dla gospodyń bardzo niefortunnie. W 10. minucie meczu arbiter tego spotkania po bardzo wątpliwym faulu w obrębie szesnastki Gwiazdy/Prosny zdecydował się wskazać na "wapno". Okazję tę pewnym strzałem zamieniła na bramkę Ewelina Jankowska. Przyjezdne cieszyły się z prowadzenie tylko przez 6 minut. Wówczas to po indywidualnej akcji Marty Witczak, kaliszanki doprowadziły do wyrównania. Chwilę później ta sama zawodniczka uderzeniem w długi róg po raz drugi umieściła piłkę w siatce. W 36 . minucie trzeciego gola dla podopiecznych Dariusza Smolarka dorzuciła Ewa Król. Kapitan zespołu gospodyń popisała się znakomitym rajdem przez pół boiska i nie dała szans bramkarce Szewy.

Po zmianie stron kaliszanki narzuciły jeszcze większe tempo, czego efektem były bramki Karoliny Cymer i Ewy Maciejewskiej. W 75. minucie meczu hat-trick skompletowała najlepsza na boisku Marta Witczak. Chwilę po golu na 6:1 wynik podwyższyła Karolina Grzelak, która skutecznie dobiła niepewnie odbitą przez bramkarkę Szewy piłkę do bramki. Dzieła zniszczenia gostyńskiej ekipy dokończyła na minutę przed końcem regulaminowego czasu gry Ewa Król, zdobywając swojego drugiego gola. Przyjezdne stać było jeszcze na jeden zryw, w doliczonym czasie gry Ewelina Jankowska uzyskała gola na 8:2. Takim też wynikiem zakończyło się środowe spotkanie.

Dzięki tej wygranej zespół Dariusza Smolarka awansował na 7. pozycję w tabeli II ligi, wyprzedzając drużyny Gromu Wolsztyn i KKS 1925 Kalisz. Nasze piłkarki rozegrają tej jesieni jeszcze 3 mecze mistrzowskie. Odpowiednio 2.11 i 8.11 zagrają na wyjeździe z Gromem Wolsztyn i Mirostowiczanką Mirostowice Dolne, a rudnę zakończą 11.11 spotkaniem na własym boisku z Poznaniakiem Poznań.

PROSNA/GWIAZDA - Szewa Gostyń 8:2 (3:1)
Marta Witczak (3), Ewa Król (2), Karolina Cymer, Karolina Grzelak, Ewa Maciejewska - Ewelina Jankowska (2)

Prosna/Gwiazda: Wesołowska (67', Judasz) - Kraszkiewicz, Gądek (46', Szymczak), Cymer - Mehr (86', Stępnczak), Walerowicz (56', Gierosz), Kamińska (46', Maciejewska), Grzelak (75', Bączyk), Kuberka (56', Urbaniak) - Król, Witczak
Administrator dnia październik 29 2008 18:29:35 · Drukuj