Strona główna · Aktualności · Prosna TV · Linki · Galerie 21.02.2019

wyniki tabela seniorzy 2018/2019

Zespół kobiet nie zwalnia tempa
Zespół kobiet
 Trzecie zwycięstwo z rzędu w II lidze kobiet zanotował zespół trenera Dariusza Smolarka. Tym razem Prosna/Gwiazda ograła na wyjeździe ekipę Gromu Wolsztyn 2:0. Bramki dla naszej drużyny uzyskały Daria Walerowicz i Angelika Kamińska. Dzięki tej wygranej zespół biało-czerwonych przesunął się już na 5. pozycję w ligowej tabeli, a za tydzień (sobota) dziewczęta udadzą się do Mirostowic Dolnych, gdzie zmierzą się z tamtejszą Mirostowiczanką.

Do Wolsztyna zespół Prosny/Gwiazdy pojechał w bardzo okrojonym składzie. Zabrakło m.in. Natalii Pokory, Renaty Gierosz i Ewy Król. Mimo tych osłabień, nasze piłkarki bez najmniejszych problemów poradziły sobie z ekipą Gromu. W pierwszej połowie meczu przyjezdne stworzyły sobie kilka dogodnych okazji strzeleckich, lecz potrafiły wykorzystać tylko jedną z nich. W 20. minucie Angelika Kamińska dośrodkowała z rzutu rożnego, w polu karnym najwyżej wyskoczyła Daria Walerowicz i ładnym strzałem głową w długi róg dała przyjezdnym prowadzenie. Tuż przed przerwą sznasę na podwyższenie rezultatu miała Angelika Kamińska, ale w sytuacji sam na sam trafiła w słupek.

W drugiej połowie napastniczka Prosny wreszcie zdobyła swoją bramkę w tym spotkaniu. W 65. minucie z prawej flanki centrowała Karolina Cymer, a popularna "Andzia" przejęła piłkę tuż przed linią pola karnego i precyzyjnym strzałem ustaliła wynik meczu na 2:0. Chwilę później jeszcze jedną dogodną sytuację na podwyższenie rezultatu stworzyła bohaterka środowego meczu z Szewą Gostyń, Marta Witczak, lecz jej strzał w ostatniej chwili zablokowały obrończynie Gromu.

Grom Wolsztyn - PROSNA/GWIAZDA 0:2 (0:1)
Daria Walerowicz 20', Angelika Kamińska 65'

Prosna/Gwiazda: Wesołowska - Kraszkiewicz, Gądek, Szymczak - Cymer, Mehr, Grzelak (79', Bączyk), Urbaniak, Walerowicz - Witczak, Kamińska
Administrator dnia listopad 02 2008 21:24:12 · Drukuj