Strona główna · Aktualności · Prosna TV · Linki · Galerie 11.08.2020
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Serwis
Strona Główna
 Aktualności
 Publicystyka
 Forum
 Redakcja
 Archiwum
Klub
 Stadion
 Zarząd klubu
 Kontakt
 Historia
Archiwum zdjęć
 Aleja zasłużonych
Seniorzy


wyniki tabela seniorzy 2019/2020

x
x
Transfery.
Sekcja boks - kickboxing

boks i kickboxing
Facebook

Dla trenera
Dla trenera.
Drużyny młodzieżowe 2017-2018


II liga okręgowa D2 Młodzik Grupa 1 terminarz
II liga okręgowa C2 Trampkarz Grupa 1

Treningi Młodzik Młodszy D1.
Podsumowanie okienka transferowego
Prosto z klubu
center

Wiele wydarzyło się w kaliskiej Prośnie podczas zimowego okienka transferowego. Z drużyny odeszło wielu zawodników, co mocno komplikuje sytuację kaliszan w klasie okręgowej. Na tydzień przed rozpoczęciem ligi sytuacja kadrowa Prosny nie jest zbyt ciekawa, więc zanosi się na trudną rundę dla trenera Krzysztofa Górnego, który z tymi zawodnikami będzie musiał wywalczyć utrzymanie w okręgówce.


 Jako pierwszy z klubem pożegnał się trener Jan Fedorów (obecnie prowadzący Piasta Błaszki w sieradzkiej klasie okręgowej), jednak to nie odejście tego zasłużonego szkoleniowca jest największym osłabieniem Prosny. Co ciekawe zawodnicy kaliskiego klubu najczęściej wybierali się w dwóch kierunkach - Grabowa n. Prosną i Błaszek. Pelikan Grabów za wszelką cenę chce się utrzymać w klasie okręgowej, dlatego prezes klubu sięgnął do portfela po trzech prośniaków. Do Grabowa "przeprowadzili" się doświadczony stoper Grzegorz Zapała, którego ogranie ma w dużym stopniu pomóc grabowianom, Michał Baszczyński, oraz pierwotnie deklarujący chęć zostania w Prośnie Mariusz Rosiak. Zapewne to właśnie "Maniek" jest największym osłabieniem kaliszan i to w nim największe nadzieje pokłada zespół Pelikana Grabów. Natomiast do Piasta Błaszki odszedł Wojciech Olejnik, o którym informowaliśmy wcześniej, że przenosi się do III-ligowego Włókniarza Konstantynów Łódzki, jednak ostatecznie ten transfer nie doszedł do skutku, a "Tolek" będzie reprezentował barwy Piasta. Zaskakujący jest transfer Rafała Sibińskiego, który w ubiegłej rundzie był wypożyczony do IV-ligowej Calisii. W ostatnich dniach "Sibol" zdecydował się na grę w drużynie Jana Fedorowa, co pokazuje jak duże ambicje ma drużyna z Błaszek. Nieco bliższy kierunek obrał były kapitan Prosny - Robert Kaźmierczak. Popularny "Iwan" będzie reprezentował zespół KS Opatówek, gdzie trenerem jest doskonale znany Jacek Nowakowski. W przeciwnym kierunku udał się Marcin Ole, i wychowanek Prosny, ponownie przywdzieje koszulkę kaliskiego klubu.  Barw kolejnego podkaliskiego klubu będzie bronił Karol Kiełbik, który skorzystał z oferty LKS-u Gołuchów i wraz z ex-prośniakiem Dariuszem Smolińskim będzie podporą tamtejszej defensywy. Do drużyny z powiatu ostrowskiego przeniósł się Marcin Zadka, który już w trakcie rundy zrezygnował z gry w Prośnie, drużyna którą wzmocni to lider A-klasy Iskra Sieroszewice. Skończyło się natomiast wypożyczenie z Calisii Adama Leśniewskiego i Pawła Chojnackiego, lecz nie będą oni reprezentować barw IV-ligowca z Kalisza. Ostatnimi osłabieniami jest brak Łukasza Augustyniaka i Michała Pietrzaka, którzy z powodu studiów nie mają możliwości treningów i gry w Prośnie.

Kadra Prosny została więc zimą mocno przemeblowana. Finanse nie pozwoliły na żadne wielkie wzmocnienia. Wydaje się więc, że największym wzmocnieniem będzie właśnie Marcin Ole, który w sparingach pokazał że będzie mocnym ogniwem tego młodego zespołu. Pozostali zawodnicy, którzy zasilili zespół Prosny to Piotr Popiołek i Łukasz Kwiatkowski ze Sparty Russów oraz Adrian Brajer który ostatnio reprezentował barwy B-klasowego Wichra Mycielin. Prosna będzie pierwszym w ich przygodzie z piłką "poważnym" klubem i bardzo ciekawe jest to, czy sobie poradzą na tym szczeblu rozgrywek. Jak widać wzmocnień nie za wiele, a ktoś musi grać... do kadry seniorów zostali dokooptowani juniorzy starsi: Wojciech Montelatić, Adam Plota i Łukasz Długiewicz. Z tym ostatnim trener Górny wiąże chyba największe nadzieje, gdyż odważnie stawiał na niego w dwóch ostatnich sparingach, a ten odwdzięczył się dwoma bramkami. W seniorach mieli okazję zaprezentować się też juniorzy młodsi: Michał Zadka, Dawid Gałczyński, Łukasz Kryszak oraz Dawid Piestrzyński, jednak wydaje się że będą oni tylko uzupełnieniem a "pierwsze skrzypce" grać będą bardziej doświadczeni i starsi zawodnicy.

Przed Prosną z pewnością trudna runda, większość składu kaliskiego klubu została wymieniona, a zawodnicy którzy przyszli raczej nie dorównują klasą tym, którzy odeszli. Miejmy jednak nadzieję, że mimo tych wszystkich przeciwności zawodnicy pozytywnie zaprezentują się w meczach ligowych, co zaowocuje pewnym utrzymaniem w klasie okręgowej.

Autor: Szymon Kaczmarek
Kaczmar dnia marzec 07 2009 21:01:27 · Drukuj
Następny mecz

Senior
Korona Pogoń Stawiszyn - Prosna Kalisz
27 10 2019
godzina 11.00

Partnerzy


Online
Gości Online: 2
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 279
Najnowszy Użytkownik: MathewAgern

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie | okazjanazakupy.pl