Strona główna · Aktualności · Prosna TV · Linki · Galerie 07.12.2019

wyniki tabela seniorzy 2019/2020

Victoria Ostrzeszów - Prosna 3:1 (1:0)
 Piłkarze Prosny Kalisz od porażki rozpoczęli rundę wiosenną klasy okręgowej. Pomimo dobrej gry piłkarze Krzysztofa Górnego ulegli na wyjeździe Victorii Ostrzeszów 1:3. W końcówce pierwszej połowy arbiter uznał kuriozalnego gola dla gospodarzy (Robert Pleciak skierował piłkę do siatki ręką), który wypaczył wynik spotkania. Po przerwie prowadzenie Victorii podwyższyli Cepa i Mazurek, natomiast w 90. minucie honorowego gola dla Prosny uzyskał Wojciech Żarnecki. Kaliszanie spadli w ligowej tabeli na 9. lokatę.

W 42. minucie sędziujący to spotkanie Witold Bagiński podjął bardzo kontrowersyjną decyzję. Dośrodkowanie z prawego sektora boiska trafiło w rękę zawodnika Victorii, Roberta Pleciaka, a piłka trafiła do siatki. Po przerwie doskonałą sytuację na doprowadzenie do wyrównania miał Adrian Brajer, jednak przegrał pojedynek z Latańskim. Prosna grała dobrze, jednak brak czterech podstawowych zawodników był widoczny. W 58. minucie Zbigniew Cepa, wykorzystując niezdecydowanie Tomasza Malinowskiego, podwyższył na 2:0. 8 minut później było już po meczu, a na listę strzelców wpisał się Michał Mazurek. Honorowe trafienie dla Prosny zaliczył już 90. minucie Wojciech Żarnecki.

Prosna, mimo braku Bartosza Tomczuka, Bartłomieja Gałuszki, Wiktora Młynarczyka i Marcina Olego, dzielnie stawiła czoła ostrzeszowskiej Victorii. Niewiele zabrakło, by podopieczni Krzysztofa Górnego utarli nosa gospodarzom. Za tydzień biało-czerwoni po raz kolejny zagrają na wyjeździe, tym razem rywalem będzie Barycz Janków Przygodzki.

Robert Pleciak 42', Zbigniew Cepa 58', Michał Mazurek 66' - Wojciech Żarnecki 90'

Prosna Kalisz: Łukasz Borwik - Wiktor Lis, Dawid Żurawiński, Dawid Garifow, Grzegorz Bartczak - Tomasz Malinowski, Adrian Brajer, Łukasz Długiewicz, Łukasz Kwiatkowski, Dawid Gałczyński - Piotr Popiołek

Ponadto grali: Michał Mielcarek, Mateusz Rajbiś, Adam Plota, Wojciech Żarnecki
Kaczmar dnia marzec 15 2009 16:28:48 · Drukuj