Strona główna · Aktualności · Prosna TV · Linki · Galerie 21.02.2019

wyniki tabela seniorzy 2018/2019

Prosna/Gwiazda zwycięża na inaugurację
Zespół kobiet

Znacznie lepiej od drużyny juniorów starszych rundę wiosenną zainaugurowały piłkarki Prosny/Gwiazdy Kalisz. Podopieczne Dariusza Smolarka, mimo przeciętnej postawy, pokonały na własnym terenie Sarnowiankę Sarnowa 2:1. Pierwszego w tym spotkaniu gola uzyskały dość niespodziewanie przyjezdne, jednak bramki Agnieszki Kraszkiewicz i Ewy Król przesądziły o zwycięstwie gospodyń.

Spotkanie rozpoczęło się dla Prosny/Gwiazdy bardzo niefortunnie. W 10 minucie meczu przyjezdne uzyskały pierwszego w tym starciu gola. Piłkę z bocznego sektora boiska dośrodkowywała Elżbieta Janas, piłka nabrała dziwnej paraboli i zupełnie zaskoczyła bramkarkę biało-czerwonych, Paulinę Wesołowską. Kwadrans później powinno być 1:1. Po dobrej akcji gospodyń w dogodnej sytuacji znalazła się Karolina Grzelak, ale uderzona przez nią futbolówka minimalnie minęła bramkę Sarnowianki. Jednak już w 32 minucie padło wyrównanie. Aktywna Karolina Cymer wpadła w pole karne i została sfaulowana przez jedną z rywalek. Arbiter Arkadiusz Nowakowski wskazał na jedenasty metr, a zimną krew zachowała Agnieszka Kraszkiewicz, doprowadzając do remisu. Minutę później Prosna/Gwiazda zdobyła drugiego gola. Renata Gierosz doskonale "obsłużyła" Ewę Król, a najskuteczniejsza zawodniczka zespołu Dariusza Smolarka nie dała szans bramkarce Sarnowianki.

Po wznowieniu gry w drugiej połowie na boisku nie było już tak ciekawie. Przy piłce dłużej utrzymywała się kaliska drużyna, ale niewiele z tego wynikało. Kilka razy bezmyślnie stracone w środku pola piłki mogły zaowocować utratą przez Prosnę/Gwiazdę gola, jednak przyjezdne albo nie potrafiły znaleźć recepty na Paulinę Wesołowską, albo fatalnie pudłowały. W końcówce nasze zawodniczki mogły uczynić zwycięstwo bardziej okazałym, jednak strzały debiutującej w biało-czerwonych barwach Anny Ludwickiej i Ewy Król nie znalazły drogi do bramki rywalek.

Co najistotniejsze, Prosna/Gwiazda może dopisać do swojego dorobku kolejne 3 punkty. Jednak zawodniczki trenera Smolarka po całkiem dobrej pierwszej połowie, w drugiej odsłonie spotkania zaprezentowały się mizernie. Już za tydzień biało-czerwone zmierzą się w derbowym pojedynku z KKS 1925 Kalisz.