Strona główna · Aktualności · Prosna TV · Linki · Galerie 11.08.2020

wyniki tabela seniorzy 2019/2020

Juniorzy starsi: Pewne zwycięstwo z Płomykiem
Junior młodszy

W meczu 15. kolejki klasy okręgowej juniorów starszych zespół Prosny pokonał na własnym boisku Płomyka Koźminiec 4:1. Pierwszą bramkę już w 4 minucie uzyskał Mateusz Kuś, który wykorzystał błąd bramkarza przyjezdnych. W 33 minucie było już 2:0, a do bramki z najbliższej odległości trafił Kacper Kubera. Po przerwie goście zdobyli kontaktowego gola, ale ciosy Kusia i Buchnajzera przesądziły o zwycięstwie gospodarzy.

Mecz ułożył się dla podopiecznych Roberta Słomiana bardzo pomyślnie. Już w 4 minucie bramkarz z Koźmińca wyszedł z bramki aż na sam skraj pola karnego, ale interweniował tak niefortunnie, że trafił w Adama Kwiecińskiego, piłka dotarła do Mateusza Kusia, a ten skierował ją do pustej bramki. 12 minut przed końcem pierwszej odsłony piękny rajd prawą stroną przeprowadził aktywny Kwieciński, minął dwóch rywali, bramkarza i zagrał do niepilnowanego Kacpra Kubery, który z najbliższej odległości zapakował futbolówkę do siatki.

Po przerwie goście odpowiedzieli na trafienia Prosny, choć winą za gola kontaktowego należy obciążyć bramkarza Pawła Nowaczyka. Jeden z rywali uderzył z rzutu wolnego wprost w golkipera biało-czerwonych, ten chwycił piłkę, ale zrobił to tak niepewnie, że ta przetoczyła mu się pomiędzy nogami i wpadła do "sieci". Prośniaków nie załamała jednak stracona bramka. Już kilka minut golu na 2:1 trzecie trafienie dla gospodarzy dorzucił Mateusz Kuś, a chwilę później zwycięstwo Prosny przypieczętował Maciej Buchnajzer.

Kaliszanie rozegrali niezły mecz i w pełni zasłużenie pokonali zespół, który przed tą kolejką zajmował 4. miejsce w tabeli. Za tydzień naszych piłkarzy czeka potyczka z wiceliderem, Centrą Ostrów Wlkp.

Prosna - Płomyk Koźminiec 4:1 (2:0)
Mateusz Kuś 4' i 67', Kacper Kubera 33', Maciej Buchnajzer 72'

Prosna Kalisz: 13. Paweł Nowaczyk - 16. Adam Tomaszewski (78' 17. Mateusz Florczak), 6. Wojciech Montelatić, 5. Andrzej Żarnecki, 4. Maciej Sadło - 14. Adam Plota (46' 2. Wiktor Sochacki), 10. Łukasz Kryszak, 15. Mateusz Kuś, 3. Maciej Buchnajzer - 7. Adam Kwieciński, 8. Kacper Kubera (46' 11. Dawid Piestrzyński)

Sędziował: Paweł Michalak
Administrator dnia kwiecień 25 2009 14:11:38 · Drukuj