Strona główna · Aktualności · Prosna TV · Linki · Galerie 11.08.2020

wyniki tabela seniorzy 2019/2020

Juniorzy starsi: Pasjonujący mecz i wygrana z Centrą
Junior młodszy
Po wspaniałym i niezwykle dramatycznym meczu zespół Roberta Słomiana pokonał Centrę Ostrów Wlkp. 4:2. Bramki dla Prosny uzyskali Dawid Gałczyński, Adam Kwieciński, Adam Tomaszewski oraz Dawid Woźniak. Jeszcze 2 tygodnie temu mało kto mógł się spodziewać, że kaliszanie pokonają 4. i 2. drużynę ligi i opuszczą ostatnie miejsce w tabeli.

Prośniacy rozegrali kapitalne spotkanie. Gracze Centry, którzy jesienią pokonali biało-czerwonych 4:0, zupełnie nie spodziewali się tak ciężkiego oporu ze strony drużyny Roberta Słomiana. Już pierwsze minuty powinny przynieść 2 bramki dla gospodarzy. Najpierw Adam Kwieciński doskonale zagrał na 5. metr do Kacpra Kubery, ale ten nie trafił w piłkę. Chwilę później na techniczne uderzenie z ok. 20 metrów zdecydował się Dawid Gałczyński, bramkarz Centry sparował piłkę na poprzeczkę, a Marcin Buchnajzer huknął z całej siły, ale futbolówka poleciała nad bramką gości. Przed przerwą Prosna miała jeszcze jedną dogodną sytuację, ale to Centra strzeliła gola. Po błędzie Andrzeja Żarneckiego ostrowianie pokonali Pawła Nowaczyka i niezasłużenie objęli prowadzenie.

Po przerwie kaliszanie rzucili się jednak do odrabiania strat. I już kilka minut po pierwszym w drugiej odsłonie gwizdku Kacpra Jeziorskiego dopięli swego. Dawid Piestrzyński zagrał na lewą flankę do Dawida Gałczyńskiego, ten minął jednego z obrońców i kapitalnym lobem pokonał golkipera Centry. Od tej pory na boisku panowali już tylko gospodarze. Chwilę po golu "Gały" biało-czerwoni zdobyli drugą bramkę. Adam Kwieciński kropnął z prawej nogi tuż ze skraju pola karnego. Bramkarz gości nie miał nic do powiedzenia. Gdy wydawało się, że kolejne trafienia dla Prosny są tylko kwestią czasu, padło wyrównanie. Jeden z graczy Centry dośrodkował piłkę na 4. metr od bramki Pawła Nowaczyka, a ten został staranowany przez napastnika gości. Sędzia nakazał jednak grać dalej, a zawodnik z Ostrowa skierował futbolówkę do pustej bramki. Kaliszanie wykazali się jednak nieprawdopodobną ambicją i już kilka minut później ich huraganowe ataki przyniosły efekt. Prawą flanką urwał się Adam Tomaszewski i przepięknym lobem posłał piłkę do "sieci". Autorem czwartego gola dla Prosny był Dawid Woźniak, którego dobrym podaniem obsłużył Dawid Gałczyński. Kilka minut później arbiter zakończył zawody.

Zespół młodzieżowy Prosny rozegrał bezsprzecznie najlepszy mecz od wielu lat. Kaliszanie walczyli jak lwy i trzeba przyznać, że wygrali w pełni zasłużenie i wreszcie wydostali się z ostatniego miejsca w ligowej tabeli.

Prosna - Centra Ostrów Wlkp. 4:2 (0:1)
1:1 - Dawid Gałczyński, 2:1 - Adam Kwieciński, 3:2 - Adam Tomaszewski, 4:2 - Dawid Woźniak

Prosna Kalisz: 13. Paweł Nowaczyk - 4. Maciej Sadło, 6. Wojciech Montelatić, 5. Andrzej Żarnecki, 16. Adam Tomaszewski (18. Adrian Witczak) - 9. Marcin Buchnajzer (15. Dawid Woźniak), 14. Adam Plota (2. Wiktor Sochacki), 10. Mateusz Kuś, 3. Dawid Gałczyński - 7. Adam Kwieciński, 8. Kacper Kubera (11. Dawid Piestrzyński)

Rezerwowi: 1. Łukasz Borwik, 17. Adam Krysiak

Żółte kartki: Paweł Nowaczyk, Andrzej Żarnecki
Kaczmar dnia maj 02 2009 22:45:46 · Drukuj