Strona główna · Aktualności · Prosna TV · Linki · Galerie 22.11.2019

wyniki tabela seniorzy 2019/2020

Kakaesiacy zmienili kierunkowy do Kalisza!
 Wysokiej porażki doznali piłkarze Prosny w meczu derbowym z KKS-em 1925. Podopieczni Krzysztofa Górnego ulegli rywalom aż 1:9, taki wynik to najwyższa porażka kaliskich piłkarzy od niepamiętnych czasów. Mimo ambitnej gry prośniacy nie mieli większych szans w starciu z wyżej notowanym rywalem, zwłaszcza, że przy wyniku 1:2 czerwoną kartką został ukarany kapitan Prosny Dawid Żurawiński. Honorową bramkę zdobył Bartłomiej Gałuszka.

Przewaga kakaesiaków w tym spotkaniu nie podlegała żadnej dyskusji. Po kwadransie gry nasi rywale dzięki bramkom Arkadiusza Maciejewskiego i Konrada Chojnackiego prowadzili już 2:0. Cztery minuty później Prosna wyrównała za sprawą Bartłomieja Gałuszki, ale - jak się później okazało - to był dla sympatyków biało-czerwonych jedyny pozytyw niedzielnego spotkania. W 25 minucie drugim żółtym, a w konsekwencji czerwonym kartonikiem ukarany został Dawid Żurawiński. Od tego momentu grali już tylko gracze Krzysztofa Florczaka. Do przerwy niebiesko-biało-zieloni prowadzili "tylko" 4:1. W drugiej odsłonie defensywa Prosny, jeżeli w ogóle możemy się w ten sposób wyrazić o zawodnikach, którzy mieli bronić dostępu do bramki Tomczuka, zupełnie się pogubiła. Bramkarza gospodarzy aż trzykrotnie skarcił Arkadiusz Maciejewski (zdobywca 4 goli i absolutnie najjaśniejsza postać w zespole KKS-u), a kolejne 2 trafienia dorzucili Grzegorz Klimkiewicz i Tomasz Kobyłka.

KKS w pełni zasłużenie pokonał Prosnę w derbach Kalisza. Prośniacy muszą się bardzo szybko pozbierać, lecz bez wątpienia nie będzie to łatwe. Biało-czerwoni mają 8 punktów przewagi nad strefą spadkową, a za tydzień czeka ich bardzo trudne spotkanie w Grabowie. Wypada mieć jednak nadzieję, że podopieczni Krzysztofa Górnego utrzymają się w klasie okręgowej. Bo ta umiera ostatnia.

Prosna - KKS 1925 Kalisz 1:9 (1:4)
Bartłomiej Gałuszka 19' - Arkadiusz Maciejewski 11', 47', 60', 73' (k), Konrad Chojnacki 15', Grzegorz Klimkiewicz 37', 86', Tomasz Kobyłka 45', 89'

Prosna: 1. Bartosz Tomczuk - 17. Marcin Ole, 6. Dawid Żurawiński, 4. Kamil Piskozub, 20. Wiktor Młynarczyk (16. Grzegorz Bartczak) - 19. Adam Plota (22. Dawid Piestrzyński), 3. Adrian Brajer, 2. Wiktor Lis, 10. Łukasz Długiewicz (21. Wojciech Żarnecki), 14. Dawid Gałczyński - 18. Bartłomiej Gałuszka (7. Łukasz Kwiatkowski)

KKS 1925: Jacek Kuświk - Marcin Sipka, Tomasz Warzych, Przemysław Klimkiewicz (Tomasz Kobyłka), Przemysław Owczarek - Konrad Chojnacki, Marcin Czajczyński, Patryk Kłosowski (Kamil Urbaniak), Rafał Glapa (Piotr Stasiak) - Arkadiusz Maciejewski, Grzegorz Klimkiewicz

Żółte kartki: Żurawiński - Czajczyński, Klimkiewicz

Czerwona kartka: Żurawiński