Strona główna · Aktualności · Prosna TV · Linki · Galerie 22.09.2019

wyniki tabela seniorzy 2018/2019

Zespół kobiet: Prosna - KKS 1925 5:0 (2:0)
Zespół kobiet

Piłkarki Prosny Kalisz pokonały w derbowym pojedynku KKS 1925 aż 5:0 i udowodniły, że są przynajmniej o klasę lepszą drużyną od rywalek zza miedzy. Prośnianki przeważały przez cały mecz, a popis strzelecki zaprezentowała Ewelina Jankowska, która zdobyła aż 4 gole! Jedno trafienie dołożyła Ewa Król i nasze zawodniczki mogły cieszyć się z jak najbardziej zasłużonego triumfu. Mecz na stadionie Prosny obserwowało ok. 140 osób.

Pierwszy kwadrans gry był bardzo zacięty i wyrównany. Kakaesianki wyszły na boisko bardzo zmobilizowane, jednak nasze piłkarki szybko zabrały się do dzieła. Już w 11 minucie Prosna mogła objąć prowadzenie, jednak na ich drodze stanęła bramkarka KKS, Marta Kokodyńska. Chwilę później Karolina Grzelak zagrała świetną prostopadłą piłkę do Ewy Król, a ta ostatnia ładnym lobem umieściła pilkę w siatce. W 25 minucie było już 2:0. Jedna z defensorek KKS zablokowała strzał Marty Witczak, lecz dobitka Eweliny Jankowskiej okazała się skuteczna. Dwubramkowe prowadzenie Prosny utrzymało się do przerwy, choć biało-czerwone stworzyły kilka dobrych akcji. Najbliższa pokonania Kokodyńskiej była Ewa Maciejewska, lecz jej strzał z okolic linii pola karnego trafił w poprzeczkę.

Po przerwie obraz gry nie uległ zmianie. Kakesianki miały ogromne problemy z wymianą kilku celnych podań. Słaba gra rywalek była wodą na młyn dla gospodyń, które ruszyły do ataku. Po godzinie gry prośnianki podwyższyły prowadzenie na 3:0. Ewelina Jankowska przymierzyła w długi róg bramki KKS-u i nie dała szans Kokodyńskiej. W 66 minucie na prawym skrzydle dobrze zachowała się Anna Ludwicka, której dośrodkowanie trafiło w poprzeczkę. Piłka wyszła w boisko, a dobrze ustawiona Jankowska nie miała problemów ze skierowaniem jej do "sieci". Ostatni cios doskonale grająca atakująca Prosny zadała na 10 minut przed końcem meczu, z najbliższej odległości trafiając na 5:0. Kakaesianki pierwszą dogodną sytuację stworzyły sobie dopiero w doliczonym czasie gry, jednak nie zdołały zaskoczyć pewnie grającej Pauliny Wesołowskiej.

Kalisz, 19.09.2009, godz. 16:00
Prosna - KKS 1925 Kalisz 5:0 (2:0)
Ewa Król, Ewelina Jankowska (4)

Prosna: Paulina Wesołowska - Agnieszka Kraszkiewicz, Marta Mehr (55' Anna Ludwicka), Karolina Cymer - Karolina Grzelak, Marta Witczak (46' Natalia Pokora, 68' Justyna Walczak), Renata Gierosz (85' Angelika Kamińska), Ewa Maciejewska (80' Weronika Gądek), Patrycja Szymczak - Ewelina Jankowska, Ewa Król
Administrator dnia wrzesień 19 2009 22:58:07 · Drukuj