Strona główna · Aktualności · Prosna TV · Linki · Galerie 07.12.2019

wyniki tabela seniorzy 2019/2020

Juniorzy starsi: Rehabilitacja w Sieroszewicach
Juniorzy starsi

Po porażce z Płomykiem Koźminiec przed tygodniem sporo do udowodnienia mieli piłkarze Marcina Rubasa. Prosna była faworytem spotkania z Iskrą Sieroszewice i nie dała drużynie gospodarzy żadnych szans, w ostatecznym rozrachunku wygrywając 5:0. Do przerwy jednak biało-czerwoni prowadzili tylko 1:0 dzięki bramce Dawida Gałczyńskiego. W drugiej odsłonie do bramki trafiali Adam Kwieciński, Łukasz Kryszak (dwukrotnie, raz z karnego) i Dawid Piestrzyński.

Pierwsze minuty meczu w wykonaniu Prosny to bicie głową w mur. Sytuacji było niewiele, gra toczyła się głównie w środku pola. Sporo błędów popełniali również piłkarze Iskry, co sprawiło, że spotkanie do ciekawych nie należało. Jednak w samej końcówce pierwszej odsłony dał o sobie znać Dawid Farbicki, który przeprowadził rajd lewą flanką, i dośrodkował w pole karne. Obrońcy Iskry wybili piłkę wprost pod nogi ustawionego na 16. metrze Mateusza Kusia, ten oddał strzał na bramkę. Futbolówkę odbił golkiper, jednak dobitka Dawida Gałczyńskiego okazała się już skuteczna.

Po przerwie prośniacy nie pozostawili gospodarzom żadnych złudzeń. Najpierw po podaniu Gałczyńskiego z głębi pola bramkę na 2:0 uzyskał Adam Kwieciński. Kilka minut później arbiter podyktował rzut karny dla biało-czerwonych po faulu defensora Iskry na Dawidzie Piestrzyńskim. Z jedenastu metrów nie pomylił się Łukasz Kryszak i było praktycznie po meczu. Wcześniej gospodarze mogli zdobyć gola kontaktowego, lecz dobrze dysponowany Łukasz Borwik wychodził z opresji obronną ręką. W końcówce prośniacy jeszcze podkręcili tempo. Na 4:0 trafił Dawid Piestrzyński, natomiast wynik strzałem do pustej bramki ustalił Łukasz Kryszak.

Zwycięstwo Prosny przy jednoczesnej porażce Płomyka Koźminiec sprawiło, że w czołówce jest niesamowity ścisk. Na razie biało-czerwoni plasują się na 4. miejscu, ale trzeba pamiętać, że liderująca trójka - Calisia, Polonia Kępno i Płomyk - mają przed sobą jeszcze mecze między sobą. Ktoś na pewno straci punkty i wydaje się że to właśnie Prosna na tym skorzysta.

Iskra Sieroszewice - Prosna 0:5 (0:1)
0:1 - Dawid Gałczyński, 0:2 - Adam Kwieciński, 0:3 - Łukasz Kryszak z karnego, 0:4 - Dawid Piestrzyński, 0:5 - Łukasz Kryszak

Prosna: 1. Łukasz Borwik - 4. Dominik Lubka (3. Maciej Sadło), 2. Wiktor Sochacki, 13. Szymon Ostrychalski, 9. Wiktor Lis - 15. Mateusz Kuś, 10. Łukasz Kryszak, 14. Dawid Gałczyński, 17. Dawid Farbicki (6. Szymon Kaczmarek) - 7. Adam Kwieciński (8. Kacper Kubera), 11. Dawid Piestrzyński

Żółte kartki: Lubka, Sochacki, Ostrychalski, Gałczyński, Kaczmarek

Autor: Wiktor Sochacki
Administrator dnia październik 05 2009 19:21:56 · Drukuj