Strona główna · Aktualności · Prosna TV · Linki · Galerie 18.02.2019

wyniki tabela seniorzy 2018/2019

Mecz kontrolny Prosna Kalisz - K.S. Opatówek 5 -4
Seniorzy W minioną środę zawodnicy kaliskiej Prosny rozegrali drugie spotkanie kontrolne. Tym razem, podopieczni Henryka Torbusa starli się z bardzo wymagającym rywalem- ekipą KS Opatówek. Kaliszanie zaprezentowali się jednak bardzo przyzwoicie i pokonali rywali 5:4.

Pierwsza odsłona pojedynku upływała pod znakiem dominacji rywali występujących na codzień w Kaliskiej Klasie Okręgowej. Zawodnicy Krzysztofa Florczaka grali agresywnie i kryli wysoko, utrudniając tym samym Prośniakom precyzyjne rozegranie piłki. Bardzo dobrze funkcjonowała ofensywa drużyny z Opatówka. Kaliszanie mieli duże problemy z zatrzymaniem Michała Jaworskiego, Rafała Kurasa, Marcina Czajczyńskiego i Rafała Sibińskiego. Taki rozwój zdarzeń sprawił, że rywale dość szybko zdobyli pierwszą bramkę. Nie załamało to jednak podopiecznych Henryka Torbusa, którzy w okolicach 25 minuty przeprowadzili ładną akcję oskrzydlającą. Dośrodkowanie z lewej strony precyzyjnym strzałem skutecznie wykończył kapitan kaliskiej ekipy- Sebastian Wojtaszek. Niestety w późniejszych fragmentach Prośniacy stracili drugą bramkę, która jednocześnie ustaliła wynik pierwszej odsłony pojedynku.
W drugiej połowie pojedynku trenerzy obu ekip przeprowadzili zmiany w swoich zespołach, a zmiany personalne były szczególnie widoczne w kaliskiej ekipie, bowiem Henryk Torbus gruntownie zmienił skład swojego zespołu. Kaliszanie w drugiej połowie poczynali sobie zdecydowanie śmielej, a rywale nie kryli już tak agresywnie i wydawało się, że nieco opadli z sił. W kaliskiej ekipie dobrze zaprezentował się Tomasz Malinowski, który wykazywał się dużą aktywnością, która została udokumentowana dwoma bramkami (jedną z karnego, natomiast drugą już z akcji). Z dobrej strony pokazał się także Wojciech Żarnecki, który w pewnym momencie wyprzedził obrońców z Opatówka i pewnie pokonał Jacka Kuświka. Kaliszanie prowadzili już w końcówce 4:3, ale wtedy w polu karnym kaliszan pokazał się Marcin Czajczyński, który ładnie "złamał" akcję do środka i plasowanym uderzeniem pokonał Mateusza Jaworskiego. Gdy wydawało się, że mecz zakończy się wynikiem remisowym, Prośniacy przypuścili uderzenie ostateczne. Właśnie wtedy Hubert Grabowski precyzyjnie dośrodkował z prawej strony w pole karne, a tam największą przytomność umysłu zachował popularny "Bemol", który mierzonym strzałem głową nie dał szans Jackowi Kuświkowi. Ostatecznie podopieczni Henryka Torbusa zwyciężyli z wyżej notowanym rywalem 5:4.

KS Prosna Kalisz - KS Opatówek 5-4 (1:2)
Bramki dla Prosny: Wojtaszek, 2*Malinowski(1*karny), Żarnecki, ? ,
Skład I połowa: Jaworski- Kiełbik, Machlański, Ole- Kliber, Marszałkowski, Radecki, Plota, Lange- Wojtaszek, Żarnecki
Skład II połowa: Jawroski- Kiełbik, Kaczmarek, Żurawiński- Piskozub, ?, Radecki (Plota), Grabowski, Sobocki- Żarnecki, Malinowski

Następny mecz kontrolny
Niedziela 31 lipca Prosna Kalisz -T.S Gruszczyce godz.11.00 boisko Prosna

planowany mecz z Jutrzenką Warta odwołany ze względu na mecz warty w II rundzie Pucharu Polski Okr Sieradzkiego z Viktorią Szadek