Strona główna · Aktualności · Prosna TV · Linki · Galerie 22.11.2019

wyniki tabela seniorzy 2019/2020

Ostatni sparing przed ligą Prosna Kalisz - K.S Kamień 2 - 3
Seniorzy   W ostatnim meczu kontrolnym przed sezonem ligowym Prosna Kalisz uległa zespołowi z Kamienia 2-3.  Po wyrównanym początku meczu pierwszą bramkę zdobywają goście w 22 minucie. Po akcji zespołu z Kamienia środkiem pola, piłkę otrzymuje zawodnika z prawej strony pola karnego  i technicznie umieszcza ja w bramce Żółtka. Kilka minut później mogło już być 2 –0 dla gości po niefortunnej główce stopera Montelatica piłka na szczęście dla gospodarzy odbija się od poprzeczki wychodząc  na rzut rożny. W odpowiedzi piłkarze Prosny starają się uderzać z daleka, pierwsze uderzenie z przedpola oddaje Kaczmarek lecz jest ono zbyt lekkie i  testowany bramkarz Calisii w drużynie Kamienia nie ma z nim kłopotów . Kilka chwil póżniej następne akcje próbuje wykończyć dla Prosny Malinowski ale jego strzały są zbyt lekkie lub  zablokowane przez obrońców gości. Końcówka pierwszej połowy należała dla drużyny przyjezdnej po serii rzutów rożnych w której bramkarz Żółtek dzięki świetnym interwencją po strzałach głową  i z przedpola po koźle napastników Kamienia wychodzi obronną ręką kończy się pierwsza połowa wynikiem 1-0 dla Kamienia.W drugiej połowie trener Torbus  dokonuje kilku zmian w bramce możemy zobaczyć powracającego z Calisii  Łukasza Borwika . Piłkarze Prosny druga połowe zaczynają  sporym animuszem lecz ponownie to goście zdobywają bramkę po wrzutce z prawej strony do główki dochodzi bardzo aktywny dzisiaj Sipka i nie upilnowany przez Malinowskiego zdobywa druga bramkę dla gości. W meczu  daje się zauważyć że obie drużyny graja nie równo bądź jedna lub druga uzyskują przewagę ,sporo niedokładnych podań i mało ruchu bez piłki , 15-20 minut dobrej gry potem do głosu dochodzi przeciwnik . W lepszym okresie gry Prosny miedzy 60-80minutą przypomniał się ubiegłoroczny etatowy strzelec Prosny Wojtek Żarnecki po jego akcji w 65 min  w której prowadząc piłkę lewą stroną łamie akcje do środka i oddaje strzał z 16 metrów gospodarze uzyskali kontaktową bramkę..Kilka minut póżniej po podaniu z lewej strony od aktywnego w tym okresie Fijałkowskiego piłkę  otrzymuje przed polem karnym Michalski który oddaje silny strzał w światło bramki. W 72 min po ponownym dograniu przez Fijałkowkiego piłki do Żarneckiego, który nie marnuje okazji strzeleckiej Prosna uzyskuje remis 2-2.  Na taki obrót sprawy drużyna z Kamienia przeprowadza kilka składnych akcji. Po jednej z nich i dośrodkowaniu z prawej strony przy asyście 3 obrońców piłę na klatkę przyjmuje Sipka i ładnym półwolejem z obrotu pokonuje  Borwika. W końcówce meczu jeszcze mogliśmy zobaczyć kilka prób Prosny na uzyskanie remisu miedzy innymi Marszałowski próbował zaskoczyć strzałem z dystansu bramkarza Kamienia. Ostatecznie  Prosna Kalisz przegrywa u siebie z K.S Kamień 2-3 . W drużynie Prosny zabrakło dzisiaj kilku podstawowych graczy np. Radeckiego ,Klibera, Kiełbika co było dość zauważalne w grze, a duże rotacje  w składzie w meczach kontrolnych daje spory materiał do przemyślenia  dla trenera jak ustawić pierwszą jedenastkę na pierwszy mecz ligowy który już za tydzień z beniaminkiem z Ostrowa na własnym boisku.  Prosna Kalisz –K.S Kamień 2-3 (0-1)Skład; ŻółtekMontelatic, Marszałkowski, Osiński(Machlański), Zdobych, Sobocki, Kubera, Michalski, Piskozub, Malinowski, KaczmarekW drugiej połowi Borwik, Wojtaszek, Żarnecki, Fijałkowski Bramki dla Prosny Żarnecki 2Dla gości Sipka 2, ?