Strona główna · Aktualności · Prosna TV · Linki · Galerie 07.12.2019

wyniki tabela seniorzy 2019/2020

Drugie zwycięstwo Prosna Kalisz - Zieloni Koźminek 2-0
Fot strzelec drugiej bramki T Malinowski z prawej

Drugie zwycięstwo  w rozgrywkach klasy a zanotowali piłkarze Prosny Kalisz pokonując na własnym boisku Zielonych Koźminek 2-0.
 Początek meczu należał do beniaminka z Koźminka który odważnie zaatakował wysokim presingiem , po niefrasobliwych wybiciach obrońców stwarzając  sobie w pierwszych dziesięciu minutach kilka groźnych sytuacji po rzutach rożnych.
Pierwszą groźniejszą sytuacje Prosna stworzyła sobie w 15min w której po prostopadłym podaniu piłki Wojtek Żarnecki mógł wyjść  sam na sam z bramkarzem lecz piłka zagubiła mu się pod nogami. Chwile późnej dochodzi do sytuacji 2 x 1 lecz podanie Wojtaszka do Żarneckiego jest zbyt mocne  wypychając go do rogu boiska w tej sytuacji Żarnecki zmuszony jest do wrzucania piłki ze skrzydła lecz Wojtaszek uderza głową z pozycji spalonej obok bramki Walisia.
W odpowiedzi Zieloni przeprowadzają akcję lewą stroną boiska i po poprzecznym podaniu napastnik Kożminka w sytuacji 1 x 1 z bramkarzem lekceważy go  podnosząc piłkę zbyt wysoko,  która trafia w poprzeczkę. W 23min.  kolejny rzut rożny dla gości i uderzenie z głowy w poprzeczkę.
W 45min. podanie Piskozuba do wybiegającego z lewej strony Malinowskiego, który po kilku dryblingach przy linii końcowej dośrodkowuje na dalszy słupek przy którym dobrze ustawiony Lange umieszcza z głowy piłę w siatce Kożminka 45min .
Początek drugiej połowy następuje zmiana opuszcza boisko Lange a w jego miejsce trener Torbus wpuszcza Gonerę. W 52min. ostry faul Żarneckiego na Grzesiku z lewej strony pola karnego ,po lekkiej wrzutce w pole karne na szczęście dla Prosny mijają się z piłą piłkarza Koźminka . Na boisku widać optyczna przewagę gości  stwarzających duża sytuacji bramkowych w których dobra dyspozycja wykazuje się Artur Kiełbik i bramkarz Prosny Łukasz Borwik broniąc strzały z bliska po rzucie rożnym i po strzale Grzesika. Sporo problemów z lewoskrzydłowymi Kożminka mają w tym meczu prawi obrońcy Prosny po kolejnym faulu prawego obrońcy Kaczmarka sędzie dyktuje rzut wolny z linii 16 metrów jednak żle wykonany przez gości. Sporo do gry wnosi po wejściu na boisko Rafał Osiński kilka jego akcji lewa strona stwarza zagrożenie bramki gości i kilka rzutów wolnych podyktowanych po faulach na tym zawodniku.
75minuta meczu po kontrze Prosny piłkę w środkowej strefie przyjmuje Gonera podając na lewą stronę do wybiegającego Wojtaszka . który dogrywa do Malinowskiego a ten wychodzi na czystą sytuacje strzelecką .gdzie zostaje faulowany przez bramkarza gości w polu karnym.sam poszkodowany pewnie wykonuje rzut karny podwyższając wynik na 2-0 dla Prosny. Końcówka meczu należy już do drużyny gospodarzy w końcowych minutach podwyższy c wynik mogli Malinowski i Michalski lecz na przeszkodzie stawał im dobrze broniący bramkarz gości.
Mecz w który optyczną przewagę i więcej sytuacji bramkowych stworzyli goście  i pewien niedosyt z gry Prosny maja kibice  ostatecznie kończy się zwycięstwem Prosny 2-0 co daje 6 punktów po dwóch kolejkach ligowych.

Prosna Kalisz -Zieloni Koźminek 2 -0