Strona główna · Aktualności · Prosna TV · Linki · Galerie 23.09.2019

wyniki tabela seniorzy 2018/2019

Prosna Kalisz - Sparta Russów 5-1 w kolejnym meczu kontrolnym

Prosna Kalisz - Sparta Russów 5 - 1

Kolejny mecz kontrolny rozegrali piłkarze Prosny.W niedzielne przedpołudnie o godz. 11:00 na bocznym boisku jako gospodarze podejmowali B-klasową drużynę Spartę Russów. Po ostatnich słabszych wynikach,chęć wygrania tego sparingu przez kaliski klub była olbrzymia.

Dobrej gry,wielu akcji podbramkowych czy pokazywania się na pozycjach oczekiwał też trener Robert Słomian,który na ostatnich treningach coraz więcej wprowadza zadań techniczno-taktycznych dając czas i możliwość na złapanie tzw. świeżości po ponad dwumiesięcznym okresie przygotowawczym,gdzie największy nacisk kładziony był na siłę i motorykę.

Mecz od pierwszych minut toczył się pod dyktando zawodników Prosny,którzy starali się grać długo i rozprowadzać piłkę po całej szerokości boiska.

Obu drużynom mógł przeszkadzać mocno wiejący boczny wiatr.

Pierwszą bramkę po kilku ładnych wymianach podań przed polem karnym zdobył testowany od jakiegoś czasu Mateusz Tyma,który dostał piłkę na ósmym metrze i obok bramkarza posłął piłkę do siatki.

Nieoczekiwanie po jakimś czasie drużyna gości doprowadziłą do wyrównania. Wyprowadzajac piłkę prawym skrzydłem Paweł Gonera starcił ją,przez co do kontrataku przeszła Sparta. Długim podaniem po ziemi został uruchomiony były zawodnik Prosny -Tomasz Więckowski (dla kolegów Elber),lecz  piłka była zbyt mocna i wychodzący z bramki Mateusz Żółtek nieszczęśliwie wykopując piłkę trafił napastnika w brzuch,przez co piłka powoli leciała w kierunku bramki,gdzie zdążył do niej dopaść i skierować do pustej bramki przeciwnik.

Po wyrównującej bramce obraz gry nie uległ zmianie Prosna nadal przeważała. Ponownie bliski zdobycia bramki tym razem głową był Tyma, a najlepszą okazję zmarnował Tomasz Malinowski…,który otrzymał idealne podanie od Michała Radeckiego na siódmy metr i posłał piłkę tuż obok "długiego słupka".

Po przerwie nastąpiło kilka zmian i Prosna ostro ruszyła do ataku co zaowocowało po kilku minutach rzutem karnym.Faulowany był Malinowski,który mądrze zastawiał wychodzącą na rzut rożny piłkę a obrońca gości przy próbie wybicia jej trafił prosto w nogi popularnego Maliny.

Sam poszkodowany szczęśliwie wykorzystał jedenastkę strzelając w sam środek bramki.

Spora przewaga w środku boiska pozwalała na swobodne rozgrywanie piłki miejscowym zawodnikom.Po jednej z nich Bemol (Paweł Michalski) wyszedł sam na sam z bramkarzem lecz zbyt nonszalancko podszedł do próby lobowania bramkarza,który bez wysiłku złapał piłkę.Po paru minutach nastąpiła bliźniacza akcja w której górą był już zawodnik Prosny i mocnym strzałem po ziemi zdobył trzecią bramkę.

Kolejny gol padł ze stałego fragmentu gry,rzut wolny z prawej strony wykonywał Radecki a sprytnym strzałem z półobrotu popisał się stoper kaliskiej drużyny Sebastian Wojtaszek.

Ostatnią bramkę zdobył Wojciech Żarnecki,który otrzymał idealną piłkę na 11m od Bemola i po przyjęciu oddał strzał na bramkę rywali.