Strona główna · Aktualności · Prosna TV · Linki · Galerie 18.02.2019

wyniki tabela seniorzy 2018/2019

lider za mocny: Zieloni Koźminek -Prosna Kalisz 2-0

W pierwszej kolejce rudny wiosennej zespół Prosny spotkał sie z liderem i kandydatem do gry w klasie okręgowej Zielonymi Koźminek  Już w pierwszej sytuacji podbramkowej  znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem zawodnik gości któremu jednak nie udało sie pokanać bramkarza Prosny. Chwilę później zakotłowało się pod bramką ZIELONYCH jednak obroną ręką z opresji wyszedł zespół z Kożminka. Była to praktycznie jedyna sytuacja PROSNY w pierwszej połowie gdzie zdołali oni wprowadzić jakieś zamieszanie pod bramką gospodarzy. Kilka minut później w dobrej sytuacji znalazł się Mateusz Poniatowski jednak jego strzał zatrzymał się na bocznej siatce. ZIELONI wyszli na prowadzenie w 17 minucie. Na lewym skrzydle uruchomiony został Maciej Przybylski który w pełnym biegu płasko dograł w pole karne a nadbiegający Tomek Boruszczak pewnym strzałem z około 11 metrów pokonał bramkarza gości. W kolejnych minutach Kożminek starał się podwyższyć prowadzenie jednak żadna sytuacja nie skutkowała sytuacją podbramkową. Dopiero w 38 minucie w na skrzydle faulowany był aktywny w tej części gry Piotrek Skotowski. Piłkę w stronę bramki dośrodkowywał Mateusz Poniatowski a ta niespodziewanie wpadła do siatki. Wynikiem 2:0 zakończyła się pierwsza połowa.

W drugiej części gry Zieloni cofneli się na swoją połowę, gdzie oczekiwał na ataki Prosny. Przez kilkanaście minut żadna ze stron nie stwarzała sytuacji bramkowych. Z dystansu uderzał Grzegorz Maślak jednak jego strzał obronił bramkarz. Prosna odpowiedziała z kolei strzałem z rzutu wolnego gdzie skuteczną interwencją popisał się Paweł Waliś. W kolejnych minutach sytuacje do podwyższenia wyniku miał zespół gospodarzy. Pierw Radek Grzesik przymierzył z rzutu wolnego jednak piękną paradą popisał się bramkarz PROSNY. Chwilę później Damian Kwaśniewski uderzał z bliska jednak ponownie górą był golkiper przyjezdnych. W końcówce meczu po dograniu z prawego skrzydła piłkę do siatki skierować mógł Jakub Tomczyński jednak zbyt szybko wbiegł w pole karne i minął się z piłką.