Strona główna · Aktualności · Prosna TV · Linki · Galerie 23.02.2019

wyniki tabela seniorzy 2018/2019

Prosna Kalisz - Piast Czekanów 2 -1 (1-1)
Seniorzy  W 18 kolejce klasy A drużyna Prosny odniosła zwycięstwo nad Piastem Czekanów 2-1. Mecz dla gospodarzy rozpoczął się bardzo nie pomyślnie, już w 5 minucie meczu po dośrodkowaniu z zrzutu rożnego i niezdecydowaniu bramkarza Łukasza Borwika na przedpolu wykorzystali goście  strzelając bramkę na 1-0.
  W 7" akcja prawą strona Prosny i dośrodkowanie do piłki dobiega Malinowski lecz jego strzał z półwoleja zostaje zablokowany przez obrońców Piasta.
 Wyrównujaca bramka pada w 17" po wrzutce z prawej strony przez Żarneckiego , piłkę wybijają zawodnicy z Czekanowa przed swoje pole karne  gdzie przejmuje ją Mateusz Tyma i pięknym strzałem z 20m z lewej nogi w okno bramki Piasta  zdobywa bramkę dla Prosny. Pierwsza polowa to optyczna przewaga gości ktorzy często uderzają z dystansu i częściej są przy piłce.
 Początek rdrugiej połowy to znowu przewaga Piasta i akcje kontrujace druzyny Prosny. W 60" dogranie ze środka pd Piskozuba do prawej flanki Malinowskiemu ten łamie na lewa nogę do środka i oddaje strzał ponad poprzeczką gości.
Decydujaca akcja meczu w 65" -prawą stroną pociągnął Żarnecki do akcji włączył sie Malinowski który drybluje w polu karnym gdzie zostaje ścięty, sam poszkodowany podchodzi do rzutu karnego i pewnie go wykonując doprowadza do wyniku 2-1 dla Prosny . Gol ten podrywa gospodarzy do lepszej gry,
Dobrą zmianę daję wprowadzony Radecki rzucając kilka dobrych piłek krzyżowych na napastników,po jednej jego akcji i podaniu do lewej strony do Żarneckiego który wykłada piłkę w poprzek linii bramkowj Malinowskiemu Prosna strzela kolejna bramkę niestety nieuznaną z powodu spalonego.
końcówka meczu to napór gości i sporą szcześcia dla Prosny która wychodziła obronna reką z groźnych sytuacji stworzonych przez Piasta

Prosna Kalisz Piast Czekanów 2-1(1-1)
Borwik- Ole,Sobocki,Kliber,Zieliński(Radecki 67"),Tyma,Piskozub, Machlański (Plota 46")Malinowski, Żarnecki, Wojtaszek(Sadło85")