Strona główna · Aktualności · Prosna TV · Linki · Galerie 23.09.2019

wyniki tabela seniorzy 2018/2019

Prosna Kalisz - Ogniwo Łąkociny 3-2 (0-0)
Seniorzy Prosna Kalisz - Ogniwo Łąkociny 3-2 (0-0)

W Swieto Narodowe Konstytucji 3 go Maja  i przy wysokiej temperaturze obydwie drużyny w pierwszej połowie grały bardzo niedokładnie, co irytowało kibiców na stadionie Prosny.
 Drugą połowę obie drużyny zaczęły z animuszem po kilku chwilach gry po klepce Malinowskiego z Wojtaszkiem ten pierwszy oddal ładny strzał z 16 metrów. Niestety w 50 minucie, mimo przewagi obrońców 3 na 2, Prosna traci bramkę w zamieszaniu na pole karne. Na odpowiedź Prosny nie trzeba było czekać długo - w 53 minucie ładnie przyjęciem zwodnym z piłką uwalnia się Wojtaszek, który zostaje podcięty w polu karnym. Do rzutu karnego podchodzi Malinowski, który bardzo źle uderza w środek bramki bramkarza. W 57 dobrą akcją popisuje się kapitan rozgrywający gości, który idealnie, prostopadłym podaniem obsługuje napastnika Łąkocin, który wychodzi sam na sam z bramkarzem Żółtkiem podwyższając wynik na 2:0 dla gości.
 Zmiany w drużynie i stopniowe opadanie sił gości powoduje, że Prosna zaczyna wyraźnie dominować, czego wynikiem jest bramka kontaktowa strzelona przez Sadło technicznym strzałem z prawej strony pola karnego. Prosna dalej naciska przeciwnika - po jednej z akcji ręką w polu karnym zatrzymuje piłkę obrońca Łąkocin. Tym razem do karnego podchodzi kapitan Prosny Wojtaszek, który pewnie egzekwuje karnego. Dobrą sytuację do objęcia prowadzenia, nie wykorzystuje Radecki po akcji prawą stroną: wychodzi sam na sam z wybiegającym bramkarzem przeciwnika, niestety uderza zbyt wysoko i bramkarz wybija piłkę. Bramkę na wagę 3 punktów w 83 minucie po kombinacyjnym rozegraniu piłki w polu karnym, zdobywa z bliskiej odległości ponownie Wojtaszek.

Prosna Kalisz - Ogniwo Łąkociny 3:2

Skład : Żółtek, Liber, Gonera, Sobocki, Ole (Sadło 46'), Malinowski (Plota 75'), Piskozub (Radecki 55') Woźniak, Tyma, Kubiaczyk (Żarnecki 60'), Wojtaszek.