Strona główna · Aktualności · Prosna TV · Linki · Galerie 23.09.2019

wyniki tabela seniorzy 2018/2019

wysokie zwycięstwo nad beniaminkem Prosna Kalisz - WKS Witaszyce 4 - 0 (2-0)

2012-08-26

Wysokim zwycięstwem  4 - 0 nad WKS Witaszyce na własnym boisku w drugiej kolejce klasy A drużyna Prosny potwierdziła swoje wysokie aspiracje w tym sezonie. Od początku meczu gospodarze dyktowali warunki gry na boisku dobrze rozgrywając ataki pozycyjne. W 12 min groźny strzał nad poprzeczka z 20m oddał Kliber, a po wrzutce Malinowskiego z lewej strony strzał oddany przez Farbickiego na róg wybija bramkarz. Po akcji  w 18min. piłka dorzucana z autu odbiła od reki przeciwnika za co sędzia podyktował rzut karny. Rzut karny pewnie wykorzystuje aktywny dzisiaj s Wojtaszek ustalając wynik na 1-0 dla Prosny .                   5 minut później ten sam zawodnik podwyższa wynik na 2 -0 kończąc akcję dokładnym uderzeniem z 7 m ,rozpoczętą na lewej  stronie  przez Malinowskiego i przedłużona dokładnie  podaniem piłki przez Balcerzaka. Goście próbowali odpowiedzieć w 30min po przejęciu piłki przed polem karnym wychodzą  2 x 2 lecz źle rozegrana akcja kończy się spalonym i nie uznana bramka dla Witaszyc. pod koniec pierwszej połowy pociągany za koszulkę na 22m zostaje A.Zieliński a rzut wolny wykonuje ofensywnie grajacy obrońca Sadło przenosząc jednak piłkę ponad poprzeczkę.

W drugiej połowie Prosna kontrolowała mecz w 49min po uderzeniu w szesnastce piłka rykoszetem lobuje bramkarza gości który ratuje sie padem i wybiciem ręka piłki na róg. Witaszyce nie mając nic do stracenia coraz śmielej zaczynają atakować częstymi akcjami skrzydłami i dobrymi dośrodkowaniami szukają swojej sytuacji bramkowej.Po tym poderwaniu sie gości Prosna po chwili przestoju znowu zaczyna atakować , a dwa kolejne gole zdobywa Balcerzak po składnych akcjach całej drużyny.  Dobry mecz w wykonaniu kaliskiej drużyny dobrze prognozuje na następne mecze , a szeroka wyrównana kadra zawodników może dać gwarancje wysokiego miejsca w lidze.

Prosna Kalisz  -  WKS Witaszyce  4 - 0 (2-0)