Strona główna · Aktualności · Prosna TV · Linki · Galerie 18.02.2019

wyniki tabela seniorzy 2018/2019

Prosna Kalisz - Fortuna Dębniałki Kaliskie 2-0 (1-0)

Kaliszanie jako pierwsi próbowali wyjść na prowadzenie w tym spotkaniu najpierw strzały Balcerzyka albo mijały światło bramki albo dobrze interweniował  bramkarz Fortuny Patryk Mrowca.Kolejną sytuacje na strzelenie bramki miał Emil Spałka który wychodząc sam na sam z bramkarzem trafił w słupek

Lecz skutek takich akcji przyniósł gol w 35 minucie Michała Balcerzyka dogrywanej do niego piłki w okolicy 16-tego metra zgubił pilnującego go obrońce i strzałem w długi róg pokonał bramkarza gości

Pod koniec pierwszej połowy na listę strzelców mógł wpisać się Mateusz Jarczewski lecz  piłka po jego strzale trafiła w poprzeczkę

Druga część spotkania rozpoczęła się jednak od ataków gości którzy za wszelką cenę próbowali odrobić straty lecz na ich drodze stanął Łukasz Borwik który dobrymi interwencjami uchronił swój zespół od utraty wyrównującej bramki  . Kaliszanie przez większość drugiej połowy  nie potrafili skonstruować jakieś akcji która  mogła by przynieś im drugą bramkę popełniali duży błędów zespołowych jak i indywidualnych jednak rozwiązanie przyszło w 80 minucie po dośrodkowaniu  przez Marcina Sipkę w pole karne do piłki dobiega Mateusz Tyma pierwszy jego strzał trafia w obrońce natomiast dobitka znajduje drogę do bramki i Prosna podwyższa rezultat na 2-0