Strona główna · Aktualności · Prosna TV · Linki · Galerie 07.12.2019

wyniki tabela seniorzy 2019/2020

Pierwszy mecz kontrolny KKs 1925 - Prosna Kalisz 4 - 1

W sobotę, KKS Kalisz rozegrał drugie spotkanie kontrolne w ramach przygotowań do rundy wiosennej rozgrywek IV ligi. W pojedynku o zabarwieniu derbowym, podopieczni Mariusza Kaczmarka zmierzyli się z innym kaliskim zespołem, Prosną Kalisz. Niebiesko-biało-zieloni na sztucznej murawie w Ostrowie Wielkopolskim zwyciężyli, choć o wygraną łatwo nie było. Ostatecznie, zespół z Wału Matejki pokonał rywali 4-1. Bramki dla Kaliskiego Klubu Sportowego zdobywali: Marcin Lis, Mateusz Woźniak, Kamil Urbaniak i Jacek Gajewski.

Mimo, iż obie ekipy dzieli duża różnica jeżeli chodzi o klasę rozgrywkową, to sobotni pojedynek kontrolny nie był spacerkiem dla zawodników Kaliskiego Klubu Sportowego. Prosna Kalisz - szczególnie w pierwszej połowie - grała ambitnie i stawiała duży opór "trójkolorowym". Wynik sparingu otworzyli jednak niebiesko-biało-zieloni. W 35. minucie Igor Witczak wypatrzył wychodzącego na dogodną pozycję Marcina Lisa i obsłużył kolegę z zespołu precyzyjnym, prostopadłym podaniem. Lis dobrze opanował piłkę i w sytuacji sam na sam z Mateuszem Żółtkiem pewnie ulokował futbolówkę w bramce. Biało-czerwoni nie zamierzali jednak składać broni i wkrótce po stracie bramki zaatakowali. W 41. minucie wysiłek podopiecznych Roberta Słomiana został nagrodzony bramką, której zdobywcą był Michał Frontczak. Napastnik rywali oddał ładne uderzenie po ziemi w kierunku dalszego słupka i sprytnie pokonał Marcina Ludwikowskiego. W pierwszej połowie mecz miał dość wyrównany charakter. Inicjatywę posiadali "trójkolorowi", którzy starali się dłużej utrzymywać przy piłcę, natomiast zawodnicy Prosny Kalisz próbowali przedostać się pod pole karne KKS-u głównie za pośrednictwem długich podań, czy też kontrataków.

W drugiej odsłonie na boisku przy ul. Krotoszyńskiej w Ostrowie Wielkopolskim zarysowała się już duża przewaga Kaliskiego Klubu Sportowego. Niebiesko-biało-zieloni lepiej wytrzymywali fizyczne trudy spotkania, a dodatkowo w środkowej formacji poczynania KKS-u sprawnie napędzała trójka pomocników: Marcin Lis, Maciej Sowiński i Konrad Chojnacki. Podopieczni Mariusza Kaczmarka ponownie wyszli na prowadzenie już 3 minuty po gwizdku sędziego oznajmiającego początek drugiej odsłony meczu. Wprowadzony tuż po przerwie Jacek Gajewski dograł piłkę do Mateusza Woźniaka, a ten ładnym strzałem z 20 metra pokonał bramkarza kaliskiej Prosny. Dwa trafienia dla "trójkolorowych" padły w ostatnim kwadransie meczu. W 77. minucie Konrad Chojnacki ładnie obsłużył podaniem w polu karnym Kamila Urbaniaka, ten zwiódł dryblingiem jednego obrońcę i z 11 metrów posłał futbolówkę tuż obok rozpaczliwie interweniującego Mateusza Żółtka. W 82. minucie niebiesko-biało-zieloni ustalili wynik spotkania. Mariusz Gostyński posłał wówczas długie podanie w kierunku Macieja Sowińskiego. Pomocnik Kaliskiego Klubu Sportowego odegrał piętą do Jacka Gajewskiego, a ten mocno i co ważne - precyzyjnie huknął z 16 metrów. Kakaesiacy wygrali tym samym drugi mecz kontrolny w zimowym okresie przygotowawczym, choć kaliska Prosna dość niespodziewanie - szczególnie w pierwszej odsłonie - sprawiła spore kłopoty drużynie Mariusza Kaczmarka.

"Do 60. minuty mecz był bardzo wyrównany. Później w naszym zespole doszło do korekt w ustawieniu, co wprowadzało lekkie zamieszania w naszej grze. Taka sytuacje wykorzystali przeciwnicy, którzy w drugiej połowie przejęli inicjatywę. W KKS-ie bardzo dobrze prezentowała się środkowa formacja. Konrad Chojnacki, Marcin Lis i Maciej Sowiński dobrze rozgrywali piłkę i napędzali ataki swojej drużyny. Myślę, że sparing był bardzo wartościowym meczem dla naszej drużyny. Dzięki sprawdzianowi z wyżej notowanym rywalem wiemy nad jakimi elementami musimy popracować przed rundą wiosenną" - stwierdził Sebastian Wojtaszek, kapitan Prosny Kalisz.

Zródło:  KKs1925