Strona główna · Aktualności · Prosna TV · Linki · Galerie 21.02.2019

wyniki tabela seniorzy 2018/2019

Prosna Kalisz-Victoria Skarszew -Zelazków 2-1 (1-0)

Przed rozpoczęciem tego spotkanie odbyła się bardzo miła dekoracja

Dla Sebastianowi Wojtaszkowi z okazji zakończenia piłkarskiej przygody w imieniu Zawodników. Trenerów i Działaczy serdecznie dziękujemy za wkład i rozwój klubu sportowego K.S Prosna Kalisz

Spotkanie to dość nerwowo rozpoczęli zawodnicy obu ekip. Gra przez pierwsze kilka minut toczyła się głównie w środkowej części boiska.  Potem z każdą minutą rosła przewaga Prosny, która przejawiała więcej chęci w ofensywie. Ataki kaliszan przyniosły skutek w 16 minucie. Emil Spałka z prawego narożnika boiska wycofuje piłkę do Pawła Gonery, który wpada w pole karne gości i wrzuca piłkę do Tomasza Malinowskiego, a ten z 5 metrów pakuje piłkę w siatce. W dalszej części spotkania żadna z drużyn nie potrafiła znaleźć drogi do zdobycia bramki i pierwsza połowa kończy się skromnym prowadzeniem podopiecznych trenera Słomiana 1:0.

W przerwie trener Prosny nie zdecydował się na zmiany. Drugą połowę znów lepiej rozpoczęli kaliszanie, dłużej utrzymywali się przy piłce i coraz częściej gościli w polu karnym rywala, jednak tego dnia ’’nie grzeszyli’’ skutecznością. Victoria oddała inicjatywę, raz po raz próbując prostopadłych zagrani w kierunku swoich napastników jednak dobrze radziła sobie z nimi kaliska obrona. W 65 minucie w pole karne gości wpadł Michał Balcerzak, jego strzał instynktownie broni bramkarz Victorii, jednak piłka trafia pod nogi Gonery, a ten płaskim strzałem podwyższa na 2:0. Bramka ta podziałała pobudzająco na drużynę z Skarszewa, która rzuciła się do ataku, narażając się na kontry ze strony kaliskiej Prosny. Ataki te przyniosły skutek w 75 minucie. Rzut wolny z okolicy pola karnego Prosny, źle wykonuje zawodnik gości trafiając w mur, jednak dobitka okazał się już skuteczna i goście mogli się cieszyć z gola kontaktowego na 2:1.  Do końca spotkania Próżniacy nie pozwolili na żadną groźną okazję do zdobycia bramki.  Po 95 minutach sędzia zagwizdał po raz ostatni i gospodarze mogli cieszyć się z pierwszych trzech punktów w tym sezonie zdobytych na własnym stadionie.