Strona główna · Aktualności · Prosna TV · Linki · Galerie 16.09.2019

wyniki tabela seniorzy 2018/2019

Planowane zwycięstwo Prosna Kalisz -Tarchalanka Tarchały Wielkie 6- 0

Prosna Kalisz - Tarchalanka Tarchały Wielkie 6-0 (3-0)

W szóstej kolejce kaliskiej klasy A Prosna Kalisz pewnie pokonała na swoim boisku zespół Tarchał 6-0.                                                                                                           Od początku meczu inicjatywa należała do gospodarzy juz w 4 minucie meczu wynik otworzył jeden z trzech grających filarów(Rosiak,Baszczyński,Świerszcz) drużyny Marcin Świerszcz pokonując po akcji rozpoczętej rzutem z autu z prawej strony boiska z bliskiej odległości na raty bramkarza gości. W 17 minucie Michał Balcerzak obsługuje prostopadłym podaniem Frontczaka  lecz ten  uderza w dobrze skracającego pole gry bramkarza.            20' rzut wolny z lewej strony boiska wykonuje Jarczewski ,głową przedłuża Malinowski piłka uderzona przez niego lobuje bramkarza i mamy 2-0                                               30' rzut rożny z prawej strony w dla Prosny  zbyt długa piłka przechodzi pole karne  tam dopada do niej dobrze dysponowany w tym dniu Fijałkowki który ładnym  precyzyjnym wrzutem obsługuje na 11m Balcerzaka ,ten przyjmuje na klatkę i strzałem z powietrza strzela ponad bramką Tarchalanki.                                                                           35' jedna z nielicznych kontr gości ,prawa strona  przedziera sie napastnik z Tarchał i ostrym strzałem zmusza Borwika do pokazania próbki swoich umiejętności.                     43' akcja lewa strona boiska Malinowski próbuje wbić piłke w pole karne ta po odbiciu sie od jednego z obrońców ląduje pod nogami Marcina Świerszcza a ten spokojnie technicznie umieszcza ja z 3m w siatce obok bramkarza gości    podwyższając wynik na 3-0.            W drugiej  połowie meczu nadal widać wyższość Prosny w każdym elemencie gry              52' faul dla Prosny na 22m przed bramka Tarchalanki do piłki podchodzi Jarczewski i uderza nie do obrony w samo okienko "zrywając pajęczyne" z bramki gości .podwyższając wynik na 4-0                                                                                                       55" składna akcja Prosny w środku boiska kółeczko robi Rosiak podaje plasowanym uderzeniem na skrzydło do Malinowskiego ten prowadzi do linii końcowej boiska  i płaskim uderzeniem  wzdłuż linii obsługuje  Świerszcza który strzela hat trika podwyższając wynik na 5-0                                                                                                                80' Sipka z prawej strony z okolic połowy boiska  długim dokładnym wrzutem  wykłada piłkę do wchodzącego środkiem Balcerzaka który po raz kolejny nie może pokonać bramkarza gości w sytuacjach 1x1.                                                                          85' wynik meczu ustala Balcerzak który przelamuje sie w dzisiejszym meczu oderzając  technicznie z 15m obok bramkarza gości

W meczu mogliśmy ogladać wiele sytuacji podbramkowych i składnych akcji Prosny dobra gra skrzydlami sadło i Fijałkowskiego i dyrygowanie zespołem przez Mańka- Rosiaka i  Baszę -Baszczyńskiego , trochę martwi skuteczność zawodników pod bramką przeciwnika co może mieć znaczenie zw grach z silniejszym zespołem.

Prosna Kalisz- Tarchalanka Tarchały Wiuelkie 6-0 (3-0)