wyniki tabela seniorzy 2018/2019

Kolejne 3 punkty Prosna Kalisz -WKS Wiataszyce 2-1

Prosna Kalisz -WKS Witaszyce 2-1(2-0)

W drugiej wiosennej kolejce klasy A Prosna Kalisz podejmowała 8 drużyne A klasy  WKS Wiataszyce .

Pierwsza połowa meczu należała  zdecydowanie dla gospodarzy ktorzy konrtolowali to co siedziało na boisku i po piewrszej połowie schodzili do szatni z przewaga 2 bramek.

10' po zamieszaniu przed polem karnym gości piłka odbija sie od ktoregoś z obronców Witaszyc co wykorzystuje Karol Płotek wychodząc na czysta pozycje uderza precyzyjnie z 15m dolem w róg bramki przeciwnika na 1-0otwierając wynik meczu

17' faul na sadle z pna prawej stronie  boiska dośrdokowanie wykonuje Michał  Frontczak wrzucając w pole karne gdzie niecelnie głowkuja zawodnicy Prosny

20'rzut wolny dla gości z lewej strony boiska pilke po wrzucie wybija z pola karnego na aut  Dawid Garifow

22' piłka w środku boiska po mprofesorsku zewnetrzna częsścia stopy podaję w uliczke do wybiegającego na wolne pole Jagielskiego Baszczyński ,Jagielski dobrze przyjmuje  i pewnie technicznym strzałem z 17m pokonuje  bramkarza Witaszyc podnoisząc wynik na 2-0 dla Prosny

36' do akcji ofensywnej środkiem pola włącza się środkowy obrońca Kliber ktory po monięciu klku zawodników gosći podaję do Balcerzaka który po dryblingu z kilkoma przeciwnikami zostaje skutecznie zablokowany przy strzale

44' pierwsza akcja gości zakończona strzałem po wrzucie z autu z lewej przez zawodnika Witaszyc przed polem karnym dostaję piłke napstnik gości i silnym dokładnym uderzeniem zmusza Borwika do parady i wybicia piłka na rzut rożny z ktorego po wrzutce i głowce zawodnika gości piłka minimalnie mija dalszy słupek Prosny

druga polowa meczu

55' aktywny i dobrze rozgrywajacy Baszczyński dorzuca piłke do wchodzącego zlewejstronyw pole karne Frontczaka lecz ten naciskany przez obrońce  nie oddaje dobrego strzału

57' w odpowiedzi goście wykonuja podobna akcje po dorzucie z lewej strony w pole karne piłke z woleja uderza zawodnik Witaszyc ta jednak minimalnie mija światło bramki Borwika

60' faul na  Emilu Spałce przed polem karnym do piłki podchodi Frontczak uderza  w okno bramki lecz bramkarzowi udaje sie wybic piłke na róg

75' kontaktowa bramka dla gości po rzucie rożnym z lewej strony boiska  do piłki przy krótkim rogu dochodzi zawodnik Witaszyc i ładnie uderzając głowa  ustala wynik na 2-1 dla Prosny

80' atak pozycyjny prosny piłę na lewej stronie przy lini końcowej dostaje Jarczewski silnie odeza dołem wzdłuż lini , bramkarz gości niepewnie próbuje ją złapać,  tak, że wylatuje mu ona z rąk i w uderza w boczna siatkę bramki

86' dwie akcje w których bramke mógl zdoby Jagielski w pierwszej wychodząc 1s1 z bramkarzem gosci uderza w niego piłka  w drugiej po wrztce od Spałki uderza głową obok bramki
.

W drugiej połowie meczu Prosna  grała zbyt zachowawczao co chcieli wykorzystac piłjarze z Witaszyc co rusz śmiało atakując i stwarzając sobie sytuacje bramkowe,Dopiero po stracie bramki Prosna trochę się  ockneła i powoli zaczeła grac swoja piłkę utrzymując wynik 2-1 do ostatniej mnuty meczu.