Strona główna · Aktualności · Prosna TV · Linki · Galerie 23.09.2019

wyniki tabela seniorzy 2018/2019

Prosna Kalisz -OKS Ostrów Wielkopolski 2-3 (2-1)

Prosna Kalisz  -OKS Ostrów Wielkopolski 2-3 (2-1)

Porażki na własnym stadionie doznała  Prosna Kalisz  z OKS Ostrów Wielkopolski  2 – 3 (2-1)                       w rozgrywkach klasy A .

Mecz rozpoczął się od przewagi gospodarzy

10’ Baszczyński przejmuje    w środku boiska  drybluje i oddaje strzał z ok 22m obok bramki gości

14’ akcja prawa strona boiska zawodników Prosny dobra wrzutka skrzydłowego w zamieszaniu pod bramka Ostrowa próbuje strzelać głową  Jagielski ostatecznie do piłki dopada Płotek który z bliskiej odległości otwiera wynik na 1-0

19’ odpowiedź zawodników OKS  dośrodkowanie ze środka boiska do napastnika ostrowa  który zostaje faulowany przed polem karnym rzut wolny z trudem wybija na róg Łukasz Borwik

20 minuta gry kolejne dośrodkowanie drużyny gości w pole karne wbiegają napastnicy ostrowa  i uderzeniem głową z bliskiej odległości doprowadzają do remisu 1-1.

Zmotywowani do gry zawodnicy Prosny odpowiadają akcja środkiem boiska dobra prostopadłą piłke ze środka dostaje Płotek którego biorą w „kleszcze” obrońcy Ostrowa faulując na 17m .Do piłki podchodzi Malinowski , który uderza precyzyjnie przy słupku podnosząc wynik na 2-1 dla Prosny

Druga połowa meczu zaczyna się od strzału z daleka zawodników gości po którym Borwik wybija piłkę na rzut rożny. W 55” indywidualna akcja Jagielskiego który wprowadza piłke z prawej strony pola karnego po kiwnięciu dwóch obrońców uderza silnie dołem lecz bramkarz gości wybija piłkę w pole.

Zbyt mocno cofniętej w drugiej połowie drużynie Prosny  coraz trudniej konstruować dobre akcje a  zespól Ostrowa naciska coraz bardziej w 81’ po akcji gości prostopadłe wgranie piłki w pole karne Prosny,  do napastnika wychodzi Borwik  , który wybija piłkę , ta jednak w zamieszaniu zostaje przejęta przez zawodnika Ostrowa  który dośrodkowuje trafiając w słupek a celnie dobija inny napastnik Ostrowa doprowadzając do remisu 2-2

Drużyna Ostrowa która najczęściej prowadzi akcje swoja lewa strona stwarza duża sytuacji po których następują  bardzo podobne w  wykonaniu wrzuty z akcji lub wolne.  Jedna z nich po zagraniu ręką  obrońcy Prosny w 91’ i dobrym dośrodkowaniu z prawej strony w którym na piłkę nabiega w polu karnym kilku zawodników Ostrowa kończy się  po strzale głową  utrata 3  bramki i punktów  dla Prosny