Strona główna · Aktualności · Prosna TV · Linki · Galerie 23.02.2019

wyniki tabela seniorzy 2018/2019

Klasa Okręgowa. Pierwsze zwyciestwo. Prosna Kalisz - GOS Zieloni Koźminek 7-2

W czwartej kolejce Klasy Okręgowej Prosna Kalisz uzyskała swoje pierwsze zwycięstwo w tej rundzie.

Początek nowego sezonu w wyższej klasie rozgrywkowej  pokazał że  nie będzie to łatwy sezon   Remis 0-0 z Opatówkiem ,  porażki 1-3 z Zewką Kobyla Góra i 0-2 z Dobrzycą musiały zmobilizować zawodników do lepszej gry.

Przełamanie przyszło  dzisiaj z Zielonymi Koźminek. Prosna wygrała wysoko 7-2 i może trochę spokojniej patrzeć w przyszłość.

Początek meczy nie zapowiadal aż takiej wygranej goście dość dobrze prowadzili grę  i mecz był bardzo wyrównany.

21' rzut rożny z dla Prosny z lewej strony piłka odbita od zawodników ląduje na nodze Sadły który nie zastanawiając się uderza z woleja z 20m minimalnie obok bramki  bramkarza gości Walisia

Najlepszy zawodnik w drużynie gości Poniatowski swoimi akcjami indywidualnymi nęka obronę Prosny, w 22’ po jednej z takich akcji oddaje kąśliwy strzał na bramkę Borwika

26’ Pierwsza bramkę na 1-0 zdobywa Balcerzak po  zamieszaniu w polu karnym po rzucie rożnym lokuje piłkę w siatce Koźminka

Obydwie drużyny szukają swoich sytuacji bramkowych .  Prosna  lepiej wychodzi do konr co w 41” kończy się wyjściem Jarczewskiego z prawej strony boiska na wolne pole i z rogu pola karnego technicznym strzałem dołem podwyższa wynik na 2-0 dla Prosny.

Ostatnia akcja Koźminka w pierwszej połowie  ładnie w polu karnym drybluje Poniatowski zwodem na zamach mija kilku obrońców po czy uderza silnie dołem  , uderzenie z trudem na róg wybija Borwik

Druga połowa meczu zaczyna się do kilku składnych akcji gości którzy dąża do  strzelenia bramki kontaktowej co rusz atakuje  z prawej strony Poniatowski wspierany Zimnym.

Otwarcie się Kożminka pozwala  kontratakować Prośnie

W 63” Prosna wykonuje książkowa akcje prawa strona boiska Balcerzak podaje do wychodzącego po linii Sadle Ten prowadzi wzdłuż linii do wysokości  5m  ,podaje w pole karne do Baszczyńskiego który przedłuża do niepilnowanego na 5metrze Płotka kończącego akcję na 3-1 dla gospodarzy

67’rzut różny  z lewej strony wykonuje Baszyński który w drugiej połowie wchodzi do środka pola- dorzuca na głowę Kiełbika  grającego w drugiej połowie  lewego obrońcę    i wynik Wynosi 4-1

Drużyna Koźminka trochę zrezygnowana traci  swoje walory i następne bramki  to kwestia czasu .Głownie akcje Prosny lewa strona  gdzie operuje Sadło i wdrugiej połowie  po dobrej zmianie Sipka .

75’piłke wyłuskuje przed 16- nastką Płotek wdziera się w pole karne i pokonuje po raz 5 Walisia

80’Ofensywne wejście Sadły w pole karne bramkarz gości sądzi że będzie dośrodkowywał ten sprytnie uderza po krótkim rogu na 6-1

85’ Popularny Basza dośrodkowuje z prawej strony w piatke do zamykającego Kiełbika który strzela swoja druga bramke głową na 7-1

W ostatnich minutach Kożminek zdobywa swojego 2 gola ustalając końcowy wynik na 7-2 dla Prosny

Wysoki wynik meczu może cieszyć ale nie można go przeceniać drużyna Koźminka ma swoje problemy a przed drużyna Prosny dalej ciężka praca na treningach.

Prosna Kalisz –GOS Zieloni Koźminek 7-2 (2-0)