Strona główna · Aktualności · Prosna TV · Linki · Galerie 23.09.2019

wyniki tabela seniorzy 2018/2019

Prosna Kalisz - LKS Czarny Las 5 -0

Bardzo cenne zwycięstwo w kontekście poprzednich meczów w klasie okręgowej uzyskała Prosna Kalisz .

Pierwsza polowa nie zapowiadała aż takiej wygranej Prosna stwarzała sytuacje  ale ze skutecznością nie było najlepiej . Wynik meczu na 1-0 dla Prosny otworzył w 25min Balcerzak chyba najlepszy zawodnik  w drużynie Prosny w tym meczu.  W akcji prowadzonej środkiem boiska  w tempo do Balcerzaka podał Jarczewski ,a ten dokładnie mierzonym strzałem dołem z 15 m pokonał bramkarza Czarnego Lasu.

Kilka minut wcześniej także po faulu na Balcerzaku z lewej strony pola karnego rzut wolny wykonywał Basza-Baszczyński kąśliwie uderzając lecz bramkarz wybił piłke nogami na aut.

W 35’ na listę strzelców mógł wpisacćsię Płotek lecz po dośrodkowaniu z prawej strony przez Sadłę na przecięcie głową minimalnie wyprzedzil go bramkarz gości.

Ofensywnie do gry włączał się środkowy stoper Prosny Karol Kiełbik najpierw po klepce z Jarczewskim znalazł się  1x1 z obrońca w polu karnym lecz w ostatniej chwili został zablokowany jego strzał przez bramkarza . W  46” oddal potężne uderzenie z 25m które z trudnością sparował bramkarz Czarnego Lasu.

Początek drugiej połowy to ataki gości po jednej z nich w zamieszaniu na polu karnym wybijać piłkę  z pustej bramki musiał Kiełbik.

Dopiero w 55” znowu Balcerzak strzela bramkę na 2-0 dla Prosny z podobnej sytuacji co pierwszą  czyli z wymiany krótkich podań przed polem karnym i uderzenia z 15-20metrów.

LKS próbuje zdobyć bramkę kontaktową w 70” z rzutu wolnego problemy z obrona silnego strzału miał bramkarz Prosny Borwik

75” kontra Prosny piłke lewą strona prowadzi Malinowski zagrywa do Płotka który w tempie w biega w pole karne gdzie jest faulowany przez bramkarza gości , do karnego podchodzi Jarczewski podnosząc wynik na 3-0

80’ szybkie wyjście Prosny prawą strona boiska  w okolicach prawego rogu pola karnego piłke otrzymuję Płotek który silnym strałem dołem  po długim rogu pokonuje zdobywa 4 bramkę dla gospodarzy

81 „kontra Czarnego Lasu  wychodzącego Borwika Lobuje napastnik gości lecz piłka uderza w słupek bramki.

Gdy wydawało się że już jest po meczu swojej bramki szukał rozgrywający Prosny „Basza „ -Baszczyński   po przyjęciu długiej piłki w polu karnym w swoim stylu w chodzi w kontakt z obrońca który go fauluje  w polu karnym bramkę na 5-0 dla Prosny ponownie  uzyskuje Jarczewski.

Ostatnie 30 minut meczu w wykonaniu Prosny moglo się podobać  lecz gra była już  z mniejsza presją co w pierwszej połowie gdzie kibice nie mogli być zachwyceni grą . Wysoki wynik nie może zatrzeć obrazu całego meczu i nie rozluźnić zawodników jak po wygranym wysoko meczu z Koźminkiem

Prosna Kalisz –GOS Zieloni Koźminek 7-2 (2-0)