Strona główna · Aktualności · Prosna TV · Linki · Galerie 16.09.2019

wyniki tabela seniorzy 2018/2019

Prosna Kalisz - Piast Czekanów -1-1

Ważny mecz na układ tabeli rozegrali w tej kolejce klasy okręgowej piłkarze Prosny. Po dobrej grze zremisowali z Piastem Czekanów 1-1.

Początek meczu nie ułożył się po myśli gospodarzy już w 5” po dośrodkowaniu bramke  głową zdobył zawodnik Czekanowa. Prosna  po mimo niekorzystnego początki atakowała bramkę gości starając się wyrównać już do przerwy po klku strzałach z dystansu między innymi Jarczewskiego ,   w 24 ‘  z rzutu rożnego wykonywanego przez Malinowskiego bramkę głową na 1-1 zdobywa Balcerzak. Zespół Czekanowa  nie zamierzał  grać tylko na remi często atakował bramkę Borwika  nękając go strzałami z za pola karnego.

W 44’ po dośrodkowaniu  z lewej strony boiska  prze Baszczyńskiego głową  z 15m uderzał Kiełbik minimalnie chybiając.

Druga połowa meczu to dalsza wyrównana gra obie drużyny szukały swoich szans na zwycięstwo .  W 52’ po strzale z dystansu z prawej strony pola karnego piłkę  z okienka bramki po pieknęj interwencji musiał wybić Borwik na rzut rożny. Kilka następnych akcji drużyny Czekanowa rozgrywanych przez szybkich napastników albo jest blokowana przez obrońców Kiełbika , Klibera lub po ryzykowanym wyjściu na przedpole Borwika  który zostaje przelobowany  i piłkę z pustej bramki wybija ekwilibrystycznie Garifow.

Drużyna Prosny aktywnie gra  szczególnie prawą stroną boiska tam na przemian Jałowica lub Kiełbik dostają dobre podania od rozgrywających Jarczewskiego , Baszczyńskiego i grającego za napastnikiem Balcerzaka . Wprowadzają piłke  z prawej strony w pole karne kończąc strzałami

Niestety pomimo jednego z lepszych meczów  w tym sezonie  Prosna nie odnosi zwycięstwa  remis na pewno nie satysfakcjonuje  obydwu drużyny , cieszy natomiast walka na boisku i dobre tempo całego meczu duża ruchliwość  co może  w następnych meczach przynieść cenne punkty.