Strona główna · Aktualności · Prosna TV · Linki · Galerie 16.09.2019

wyniki tabela seniorzy 2018/2019

Prosna Kalisz - Gorzyczanka Gorzyce Wielkie 1-1(0 -1)

Prosna Kalisz – Gorzyczanka Gorzyce Wielkie 1-1 (1-0)

Remisem zakończył się mecz 26 kolejki klasy Okręgowej  Drużyna Prosny już na początku meczu w 7 minucie traci bramke. Po akcji gości lewą strona  pomocnik Gorzyc silnie dośrodkowuje w pole karne  na główke napastnika, który precyzyjnym strzałem pokonuje bramkarza Prosny  Adama Dwornika.

Po straconej bramce inicjatywę przejmują gospodarze którzy praktycznie cały mecz atakują bramkę gości ataki te sa jednak mało skuteczne . Golkipera z Gorzyc próbuje pokonać po rzucie wolnym w 10’ Malinowski uderza jednak minimalnie nad poprzeczką . Prosna prowadzi grę najczęściej skrzydłami skąd  dośrodkowują w pole karne  kiełbik , Jalowica  a strzały głową najczęściej oddaję Młynek .Kilka akcji z podaniem prostopadłym przeprowadzają  dwójkowo Balerzak z Młynkiem jak w w 45minucie  podaniem w pole karne do Młynka oddaje Balcerzak lecz  napastnika Prosny blokuje w ostatniej chwili obrońca Gorzyc .lub po podaniu Baszczyńskiego do Jałowicy który zagrywa prostopadle w prawa część pole karnego do Balcerzaka ten z linii końcowej oddaje jeszcze strzał ,który trafia w słupek bramki Gorzyc .

Obraz drugiej połowu spotkania nie ulega zmianie  zespół Gorzyc zostaje zepchnięty do obrony szukając kontrataków , dośrodkowania z bocznych sektorów Kiełbika  i Malinowskiego nie przynoszą skutku chociaż bardzo blisko strzelenia bramki był Młynek uderzając  z 10m w poprzeczke.

Wrzutek za plecy obrońców próbuje przesunięty na lewą obronę Dawid Garifow jedna z takich piłek przechodzi na d obrońcami do Balcerzaka który w sytuacji sama na sam z bramkarzem zostaje lekko popchnięty w plecy i upada bez oddania strzału niestety bez reakcji sędziego.

Wreszcie w kolejnym ataku pozycyjnym dograna piłka przez Adama Garifowa do Jałowicy ten zostaje podcięty w polu karnym i w 75 minucie sedzia dyktuje rzut karny. Do piłki podchodzi Młynek strzela precyzyjnie lecz zbyt lekko w prawy róg  bramki gdzie rzuca się bramkarz gości wybijając piłkę

W 89” rozstrzygają się losy meczu po akcji prawa strona Kiełbik zagrywa w pole karne do Jałowicy ten do linii końcowj do Malinowskiego który sprytnie mija bramkarza strzelając  z prawej strony bramki z ostrego kata ustalają wynik meczu na 1-1.

Jeszcze w doliczonym czasie po akcji w której Młynek z prawej strony wykłada przed pole karne piłke do Balcerzaka .ten niestety strzela obok bramkarza Prosna mogła ten mecz wygrać.

Dobry mecz Prosny z wieloma okazjami na bramki lecz małą skuteczności pozwolił tylko uzyskać remis i zostawić pewien niedosyt kibicom.