Strona główna · Aktualności · Prosna TV · Linki · Galerie 16.09.2019

wyniki tabela seniorzy 2018/2019

Prosna Kalisz - WKS Witaszyce 6-2

Wysokim wynikiem  6-2 zakończył sie mecz w klsie A  Prosny Kalisz z WKS Witaszyce . Nic nie zapowiadało tak wysokiej wygranej goście sprawiali dobre wrażenie  ,  a w 11 minucie obieli prowadzenie  0- 1 strzelając rzut karny po ręce w polu karnym zawodnika Prosny . Stracona bramka zmobilizowała Prośniaków  którzy dożyli do wyrównania . Nastąpiło ono w 25’ wrzutka z rzutu wolnego w okolicach środka boiska  ląduje precyzyjnie na wbiegającego w pole karne z prawej strony Malinowskiego który uderza z półwoleja pod porzeczkę po długim rogu wyrównując na 1-1

35’ szybka akcja Balcerzaka lewą stroną  który dobrze drybluje  do linii końcowej z której wypatruje przed polem karnym Baszczyńskiego lecz tego skutecznie blokują obrońcy

40” Bal;cerzak uderza z 20m w światło bramki lecz zbyt lekko   ,bramkarz gości radzi sobie ze strzałem

Zabójcze  ostatnie 5 minut pierwszej połowy  Prosna  najczęściej atakuje  prawa stroną boiska          43’ obrócony plecami do bramki w polu karnym z prawej strony Balcerzak dobrze się zastawia z piłką wykłada do środka na strzał Jarczewskiemu który technicznie uderza po długim rogu podnosząc wynik na 2-1.

Kilka minut później w podobnej sytuacji Balcerzak wykłada do Malinowskiego i wynik jest już 3-1

Doliczony czas pierwszej połowy precyzyjna wrzutka  z bocznej linii prawej strony wykonywana przez Balcerzaka  trafia na 10 metr gdzie Malinowski lokuje z głowy w bramce Witaszyc  ustalając wynik do przerwy na 4-1   ,a Malinowski  uzyskuje klasycznego hat-tricka

W drugiej połowie Prosna  trochę uśpiona. Bramkarz Prosny musi kilka razy dobrze interweniować  w sytuacji 1x1.  W 57” Prosna  traci bramke  po piąstkowaniu Dwornika przed pole karne przejmuje ją zawodnik Witaszyc i precyzyjnie lobuje kaliskiego bramkarza na 4-2 .W 65” Jarczewski decyduje się na indywidualną akcje prowadzi piłke ze środka przez 30m na szybkości mija kilku zawodników i z polu karnym uderza technicznie obok bezradnego bramkarza gości .Ostateczny wynik na  6-2 po akcji z lewej strony pola karnego pomocnik gospodarzy lubuje bramkarza  , a piłke dobija z bliska Malinowski pieczętując wynik meczu

Prosna Kalisz- WKS Witaszyce 6-2 (4-1)