Gawin II Królewska Wola - Prosna 2:1 (1:1)
Dodane przez Administrator dnia Luty 25 2008 21:01:18
W rozegranym w sobotę meczu sparingowym piłkarze Prosny przegrali z grającym we wrocławskiej klasie okręgowej Gawinem II Królewska Wola 1:2 (1:1). Jedyną bramkę dla prośniaków zdobył Dariusz Pietrzak.
Rozszerzona zawartość newsa

Już na samym początku tego potkania przewagę osiągnęli gospodarze, którzy w 9 minucie objęli prowadzenie. Jeden z graczy Gawina znalazł się w sytuacji sam na sam z golkiperem Prosny, Marcin Zadka wybił jego uderzenie tuż sprzed linii bramkowej, jednak dobitka Kowala okazała się skuteczna i zrobiło się 1:0. Na odpowiedź gości nie trzeba było długo czekać. W 13 minucie Dariusz Pietrzak otrzymał dobrą piłkę od Przemysława Klimkiewicza i sprytnym strzałem pokonał bramkarza Gawina, Szaruna. Na kolejną ciekawą akcję czekaliśmy ponad kwadrans. Wówczas to na czystą sytuację wychodził jeden z napastników zespołu gospodarzy, ale w ostatniej chwili zdołał go powstrzymać Michał Gmyrek. W 37 minucie przed znakomitą szansą stanęli kaliszanie, lecz Mariusz Szczęsny nie zdołał pokonać golkipera Gawina. Kilkadziesiąt sekund później piłkarze z Królewskiej Woli mogli ponownie objąć prowadzenie, ale przegrali pojedynek 1 na 1 z Przemysławem Zającem. Do przerwy wynik nie uległ zmianie, choć niewiele brakowało by KSP zdobyła drugiego gola po akcji aktywnego Gmyrka.

W przerwie trener gości, Krzysztof Florczak przeprowadził dwie zmiany. Na boisku w Królewskiej Woli zameldowali się Gałuszka i Olejnik, którzy weszli za Szczęsnego i Baszczyńskiego.

Po wznowieniu gry na obiekcie Gawina nie działo się absolutnie nic. Dopiero w 63 minucie sygnał do ataku dali prośniacy. Dośrodkowywał Michał Baszczyński, jednak Karol Kiełbik nie zdołał zaskoczyć Spigiela. 6 minut później o swoim doświadczeniu dał znać Przemysław Zając, który obronił drugą sytuację sam na sam w tym meczu! W kolejnej akcji Prosna nie miała już tyle szczęścia. Fatalnie zachował się Dariusz Sobczyk, goście oddali strzał, który jakimś cudem wybił Zając, ale dobitka okazała się skuteczna i wynik spotkania został ustalony.

Kaliszanie po raz kolejny przegrali z wyżej notowanym rywalem (co ciekawe, wszystkich sponsorują znani wytwórcy mebli), ale ich gra była całkiem niezła. Na pewno brakuje jeszcze skuteczności i spokoju, w szeregi KSP zbyt często wdziera się nerwowość. Gawin II Królewska Wola - Prosna 2:1.

Prosna Kalisz: Zając - Gmyrek, Kiełbik, Kaźmierczak, Sobczyk - Baszczyński, Bigdowski, Klimkiewicz, Zadka - Szczęsny, D. Pietrzak

Zmiany:
46' - Gałuszka za Szczęsnego
46' - Olejnik za Baszczyńskiego
60' - Augustyniak za D. Pietrzaka
62' - Baszczyński za Zadkę
72' - M. Pietrzak za Gmyrka
79' - Gmyrek za kontuzjowanego Olejnika