Prosna Kalisz - CKS Zduny 4-0 (1-0)
Dodane przez Administrator dnia Maj 12 2013 16:37:35

Prosna Kalisz - CKS Zduny 4 -0 (1-0)

Cenne zwycięstwo odnieśli piłkarze Prosny w 22  kolejce spotkań klasy A po meczu który odbywał się w angielskich warunkach Przy lekko padającym deszczu i szybkiej murawie juz w pierwszej połowie mogliśmy obejrzeć wiele sytuacji bramkowych którymi można by obdarzyć kilka meczy.

Po pierwszym gwizdku sędziego gospodarze ruszyli z animuszem na swojego przeciwnika stwarzając raz za razem sytuacje bramkowe w 10' sam na sam z bramkarzem Zdun znalazł się  Paweł Gonera lecz nie zdołał wykorzystać dogodnej sytuacji bramkowej.

Rozszerzona zawartość newsa

Po pierwszym gwizdku sędziego gospodarze ruszyli z animuszem na swojego przeciwnika stwarzając raz za razem sytuacje bramkowe w 10' sam na sam z bramkarzem Zdun znalazł się  Paweł Gonera lecz nie zdołał wykorzystać dogodnej sytuacji bramkowej. Chwile później groźny strzał z dystansu oddał rozgrywający Prosny Jarczewski który w tym meczu był głównym motorem napędowym gospodarzy. W 15' obrońcom Zdun z lewej strony boiska piłke wyłuskuje Gonera i wycofuje piłkę od linii końcowej do ustawionego w polu karnym Wojtaszka który z 15 m przestrzeliwuje nad bramka  gości. Ofensywnie z prawej strony boiska  grali tez Frąntczak i Garifow tworząc wrzutkami sporo zamieszania w polu karnym gości  CKS Zduny co jakiś czas próbowały szybkim kontratakiem zdobyc gola w 17' po nieporozumieniu obrońców Prosny piłke z lewej strony pola karnego przechwytuje napastnik Zdun  wychodząc na dogodna pozycje lecz przestrzeliwuje obok lewego słupka Borwika. Napór Prosny trwa nadal  po kopi akcji Gonery tym razem z Balcerzakiem i wyłożeniu mu piłki z lewej strony  przez Gonere  , Balcerzak zbyt lekko uderza  w ręce bramkarza Zdun. Ten sam zawodnik w pierwszej polowie miał tez kilka dogodnych sytuacji bramkowych lecz szczęście mu dzisiaj nie dopisywało. Po dwóch błednych wznowieniach od bramki bramkarza Zdun  jedno z nich w 23" wykorzystuje po odbiorze piłki Jarczewski wprowadzając  dryblingiem piłke w pole karne  i  lekkim ślizgiem umieszcza piłke obok interweniujacego bramkarza gośc( trzeba również dodać że przy bramce udział miał Frontczak który  bardzo ładnym prostopadłym podaniem obsłużył Jarczewskirgo) i. jeszcze w pierwszej połowie goście postraszyli Prosne  długim zagraniem za plecy obrońców gdzie przejął piłke napastnik Zdun i wychodząc sam na sam z bramkarzem uderzyl z 20m zbyt lekko ,a w odpowiedzi Adam Zieliński szarpnąl środkiem prowdząc piłke  25m od środka boiska do pola karnego gdzie oddał silny strzał który bramkarz Zdun sparował na rzut rożny.

Druga połowa meczu znowu obfituje w wiele sytuacji bramkowych min. Wojtaszek  i strzałem z daleka obok bramki próbował zdobyć gola Jarczewski.Co nie udało się piłkarzom Prosny udało sie  zawodnikom Zdun którzy po wykonywanym rzucie rożnym sami strzelili sobie gola w 69" na 2-0 dla Prosny. Do utraty drugiej bramki zawodnicy Zdun próbowali akcji najczęściej lewą strona  lecz bez skutecznie , po stracie drugiej bramki Prosna zaczeła juz dominować czego wynikiem były nastepne akcje bramkowe i dwie bramki w 73" Zielińskiego który po skladnej akcji lewą strona dostaje podanie przed polem karnym gdzie uderza technicznie dołem w prawy róg bramkarza Zdun podnosząc wynik na 3-0 dla Prosny i w 90" aktywnego grającego niezły mecz Gonery po dalekim wyjściu bramkarza gości do bocznej linii piłka zostaje wycofana do tyłu boiska  i przy nieobecności bramkarza Gonera strzałem z 30m umieszcza piłke w bramce ustalając wynik końcowy na 4 -0 dla Prosny.

Prosna w tym meczu pokazała kilka ciekawych zagrań  i ęe tkwi w niej spory potencjal lecz musi jeszcze po pracować nad skuteczności co napewno będzie istotne w następnych meczach w walce o awans do Ligi okręgowej